.

.

Lutron MRF2-F6AN-DV-BL Електрична Дистрибуција на Производот Црна

Lutron MRF2-F6AN-DV-BL Електрична Дистрибуција на Производот Црна

мислење на клиентот:

DEN 1893.60
Достапност
Во достапна форма

Изградена во радио овозможува контрола од Пико безжична контрола или радио моќ savr Вработување/конкурс сензори моќ.Одложен исклучување дава светлина како ќе Излезете од собата.Електричната енергија меморија - маестро безжична се сеќава на вашите поставки, дури и по моќ прекин.Мулти-локација затемнување компатибилен со 3-начин инсталации за лесна инсталација и retrofit. 3-жица, еден-пол/мулти-локација dimmer.На Lutron MRF2 F6 ANDVWH е Маестро Безжична dimmer во бело.Овој стандард dimmer карактеристики изграден во радио што овозможува тоа да биде контролирано од Lutron Радио Powr Savr сензори и Пико безжична контроли.Сам, ова dimmer може да се контролира singlecircuit на осветлување.Оваа dimmer е неверојатно лесен за употреба.Со цел да ја прилагодите светлината ниво, сите што треба да направите е да се допре рокер.Допрете го еднаш за да чекор до ниво или допрете двапати за fullon.Нема потреба да се грижите за поставување на нивото на светлина секој пат кога ќе користите dimmer.Дури и по моќ прекин на Маестро Безжична dimmer се сеќава на вашите поставувања.Благодарение на мека светлечки Led диоди, тоа е многу лесно да се најде dimmer дури и во темнината.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите