.

.

Синото Море Системи 5176 40A Осигурач Терминал, Модел: 782801, Gadget & Продавница за Електроника

Синото Море Системи 5176 40A Осигурач Терминал, Модел: 782801, Gadget & Продавница за Електроника

мислење на клиентот:

DEN 465.60
Достапност
Во достапна форма

1 плоштад со 1/2 висока.Две надвор контакт прстени се поврзани со внатрешна fusible линк.Боја кодирани за секој amperage.Максимален напон : 58 VDC.Терминал Fuse Color : Светло Blue Amperage : 40 AInterrupt Оценка задоволува ABYC барања за DC Главниот спој заштита на големи батерија банки Палење заштитени - безбедно за инсталација на бродот бензински погон boats Clear прозорец - визуелна индикација на разнесени condition Must се користи со терминал осигурач блок.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите