.

.

vancasso, Серија Macaron, Порцелан, Керамика Dinnerware Сет од 4 Ткаеше Service Set со Пехари и Чаши Десерт Вечера Плочи, Услуга за 4

vancasso, Серија Macaron, Порцелан, Керамика Dinnerware Сет од 4 Ткаеше Service Set со Пехари и Чаши Десерт

мислење на клиентот:

DEN 839.76
Достапност
Во достапна форма

SAFE МАТЕРИЈАЛ ВО HIGH QUALITY - добро порцелански со не-олово и не-кадмиум, нема да биде било која хемиска реакција со храна, да се осигура вашата здрава исхрана.ВИСОКА ТЕМПЕРАТУРА ОТПОР - Vancasso dinnerware е направен на Рафинирани керамичка глина калциниран на висока температура.Долго-траен материјал блокови влага апсорпција и го спречува пукаат.Оди безбедно во Замрзнувач, машина за миење на Садови и Микробранова печка.УНИКАТЕН И ТРЕНД ДИЗАЈН - Сива боја Глазирани со Четири Различни Модели, и Двете Карактеристики Исклучителен Изглед и парична Казна Изработка, Полн со Декоративни.СОВРШЕН ВЕЧЕРА SERVICE SET - 16 Парчиња од Суштинско значење Сет Садови, Вклучувајќи 4 x Чаши, 4 x Чинии, 4 x Мали Чинии, 4 x Големи Плочи за 4 Луѓе.Идеален Фестивал Поставување & Декорација.Имаат Одлична Употреба во Секое Семејство Се Заедно, Формално Банкет или Само за Секојдневна Употреба.ПЕТ-ЅВЕЗДА ПО ПРОДАЖБА на УСЛУГИ - Ако имате било каков проблем со нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.Стручен тим ќе го реши проблеми за вас и ви ветувам нема да загуби.vancasso сме компанија специјализирана во областа на дизајн и производство на керамички.Тоа е совршен прибор за на маса за вашето семејство кујна, отворено трпезариска маса и универзитетот ученичкиот дом!. 4 * DINNERWARE ПЛОЧА * 10.6" * 10.6" * 0.98. 4 * ДЕСЕРТ ПЛОЧА * 8.5" * 8.5" * 0.98. 4 * СУПА од САД * 5.9" * 5.9" * 2.87" * 15oz4. 4 * КРИГЛА * 3.3" *3.3" *4.2" *10.58 оз.Тоа е елегантен дизајн додава посебен визуелен карактеристика на тоа.Секој стил има свои уникатни карактеристики.Мулти-боја изгледа домот кој е најдобар избор за подарок.Чиста и убава кои може да се исти храна совршено.Тоа е многу погоден за домашна употреба.Дебел слој на заштитна глазура над дизајнрака-применета decalштити и вашата храна и се протега на животниот век на производот при создавање на мазна на допир сјајна површина.Овие супа сад групи на 4 може да магацинот за лесно складирање на сите 4 наредени заедно зема само 11" на вертикална простор, изработка на вашата кујна изгледа tidier и почиста.vancasso сме компанија специјализирана во областа на дизајн и производство на керамички.Тоа е совршен прибор за на маса за вашето семејство кујна, отворено трпезариска маса и универзитетот ученичкиот дом!.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите