.

.

CLEEMAR 16-Парче Dinnerware Сет, Чаши, Чинии и Чаши, Услуга за 4. (Колаж)

CLEEMAR 16-Парче Dinnerware Сет, Чаши, Чинии и Чаши, Услуга за 4. (Колаж)

мислење на клиентот:

DEN 1511.76
Достапност
Во достапна форма

СОДРЖИНА : 16-парче dinnerware колекција со поставки за 4 лица : 4x Вечера Плочи (10.5"дијаметар), 4x Салата Плочи (8.1" дијаметар), 4x Житни Чаши (5.6" дијаметар x 2.9" висок) и 4x постапува Чаши (3.4" дијаметар x 4" висок).ГЛАВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ : Дамка отпор, ултра-хигиенски, не-porous и лесен-за-чистење.Машина за миење садови, микробранова печка и загреана-фурна безбедно.ВИСОК КВАЛИТЕТ : се Направени од издржлив премиум stoneware, силно се спротивстави на чипови, пукнатини и гребнатини за секојдневна употреба.ПРОСТОР за ЗАШТЕДА на енергија : Чинии и чаши се лесни и лесни да се справи; тие оџакот compactly, зема половина на простор од керамички садови.СОВРЕМЕН ДИЗАЈН : современиот стил е исклучително дизајнирани, што е разноврсна како што е безвременски.Ние дизајн на нашите производи во куќата за оригинален стил ќе им служи на тоа и навистина се појавува на бои на вашиот оброк.Направи јадење намерно, дали си оди за минималистички атмосфера или софистицирани презентација.На чинии, чинии и чаши ќе ја напушти вашите гости во стравопочит.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите