.

.

30-Пивце Електрични Дома Компактен Одвлажнување - 1500 Квадратни Метри Тивка Електрични Dehumidifiers За Дома Плакарот Подрумот w/ 4L Капацитет на Резервоар за Вода, ги Отстра

30-Пивце Електрични Дома Компактен Одвлажнување - 1500 Квадратни Метри Тивка Електрични Dehumidifiers За Дома

мислење на клиентот:

DEN 3119.76
Достапност
Во достапна форма

1500 КВАДРАТНИ FT ПОКРИЕНОСТ : На Serene Life Компактен Одвлажнување е дизајниран да dehumidify соба до 1500 квадратни метри широк.Има 4 литри вода капацитет на резервоар кој може да брзо и ефикасно да се отстранат до 30 pints / 14 литар на влага од воздухот на ден.ЕЛИМИНИРА МИРИС : електрични одвлажнување помага да се елиминира мирис & габа дозволувајќи им на вашиот целото семејство да дишат поздрав & новак.Ја регулира влажноста & воздух, влага w/ ефикасна соба влага контрола.Карактеристики авто исклучи ако резервоарот за вода е полн.КОНТИНУИРАНО РАБОТЕЊЕ : единица карактеристики автоматско континуирано dehumidification наменета да го задржи својот дом во соодветна влажност ниво 24/7. Опремени w/ висока ефикасност компресор и фан w/ 3 мин.компресор одложување & прилагодливи 2 фан на брзини.ВКЛУЧУВА HEPA ФИЛТЕР : Доаѓа со перат ПП филтер и заменливи HEPA филтер - настрана од намалување на влага нивоа, единица, исто така, им помага на чистење на воздухот во исто време.Карактеристики 30%-80% влажност поставување опсег w/ 41-90°F температурата на работа.ВДЛАБНАТИ се СПРАВУВА со : Со својата компактна големина од само 13.3" x 20.1" x 9.7" заедно со вдлабнати рачки, ви овозможува да го донесе било каде тоа е потребно во вашиот дом.Совршен за користење во подрумот, бања, спална соба или crawlspace.Исцедете црево вклучени. - Ефикасно Отстранување на Влага - Интелигентни Влажност Контрола - Уникатен и Модерен Дизајн - Автоматски Континуиран Операција - User-friendly Работа - Со Висока Ефикасност Компресор и Фан - 1-24 Часа Автоматско вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ НА Тајмерот - Авто Shutoff кога Резервоарот за Вода Full - Континуирана Потрошувачка Црево Вклучени - 3-Prong Приклучокот, се Прилагодува Брзината на Вентилаторот - Вдлабнати Рачки, Прилагодлив Влажност - Авто Откривањето на Грешката - 3 Мин.Компресор Задоцнување, 2 Брзината на Вентилаторот - Перат ПП Филтер + Заменливи HEPA филтер Што е во Кутија : - Компактен Одвлажнување - HEPA Филтер - Цевка за Одвод Техничките Спецификации : - Напојување : 115 V/60 Hz - Номинална Струја : 3.1 - Влажност Поставување Опсег : 30%-80% - Операција Температура : 41-90°F - Резервоарот за Вода Капацитет : 135 Oz - Соба Капацитет : До 1500 квадратни.ft. - Ефективна Dehumidifying за Простории до 30 Pints и 700 Квадратни.ft. - Високо-Придвижуван Излезна Моќност : 260 Watt - Влага Отстранување : 30 pints/ден (17 L/ден) - Отстранување на Влага : нови СРНА 24 pints/ден (14 L/ден) - Вода Резервоарот Капацитет : 1 гал. (4 L) - Производ Димензија : 13.3" x 20.1" x 9.7" -инчи.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите