.

.

Стакло Cuticle Тласкач Сет од 2 Маникир Нокти Грижа Tools - искрен Убавина Премиум чешка Стакло 2 Парче Сет

Стакло Cuticle Тласкач Сет од 2 Маникир Нокти Грижа Tools - искрен Убавина Премиум чешка Стакло 2 Парче Сет

мислење на клиентот:

DEN 407.76
Достапност
Во достапна форма

2 ПАРЧЕ СЕТ НА CUTICLE PUSHERS : засечениот алатка е идеален за нежно притискање назад и се отстранува вишокот на природни нокти кутикулите.Агилни посочи стакло cuticle стап е најдобро за чистење и средување тешко да се постигне места околу и под ноктите.ЗДРАВИ НОКТИ : искрен Убавина премиум стакло cuticle грижа за полнење ви дава професионална салон гледаат од дома!Двете cuticle tools датотека лесно во двете насоки, за разлика од другите помине pushers.Чешка стакло cuticle датотеки печат keratin слоеви заедно на ноктите е на работ, оставајќи мазни ноктите и силна.ДОЛГОТРАЈНИ И ОБНОВЛИВИ : овие премиум убавина стакло cuticle pushers се направени од "Бохемски" чешко стакло што не рѓа, ги кородираат, или да изгние.Едноставно плакнење и сува крпа!.ПАТУВАЊЕ ПРИЈАТЕЛСКИ : секој ноктите тласкач доаѓа со свој заштитен случај.Идеален за безбедно ставање во вашата торба или маникир поставена на go!. 100% ЗАДОВОЛСТВО ГАРАНЦИЈА : ако поради некоја причина не сте задоволни со нашата помине cuticle тласкач сет, едноставно да го вратите во рок од 30 дена!.На искрен Убавина ние веруваме дека патувањето да се здрави, убави нокти започнува со висок квалитет на чешка стакло датотеки кои се нежни за природни нокти.Искрен Убавина Стакло Нокти Датотеки се направени во чешката Република од 100% Вистински чешка Стакло од најдобрите квалитет.Чешка 'Бохемски' стакло е векови старата традиционална форма на glassmaking глобално призната за својот супериорен изработка s чешка Стакло Нокти Датотеки.Обидете овој уникатен ноктите грижа алатка, ако тоа не е во право помине грижа алатка за вас, да разговараат со нас, ние сме тука да ви помогнеме.Ви посакуваме најдобро на вашиот пат до здрава и убава, зацврстување на ноктите.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите