.

.

Врвка за околу Мраз Гел Пакет со Поддршка Подготвуваат за Топла и Ладна Терапија на Болка На Карпален Тунел Спортски Повреди

Врвка за околу Мраз Гел Пакет со Поддршка Подготвуваат за Топла и Ладна Терапија на Болка На Карпален Тунел

мислење на клиентот:

DEN 2320.80
Достапност
Во достапна форма

Магијата налепница може да се поправи на рачниот зглоб се подготвуваат, така што тоа не е лесно да падне.Топла и ладна гел пакет може да се загрева во микробранова печка за топла облога, или тоа може да биде ставена во фрижидер да се излади за ладна облога.Посебен дизајн, зглобовите заграда може да се користи одделно од гел пакет за да ги задоволат вашите различни потреби.Мраз пакети може да се ублажат болката, како што се зглобовите на sprains, оток, стрес, спортски повреди, беспомошна мускулите, болки во зглобовите, артритис и сл.Тоа нема да се поврзе на вашите раце, можете да го направите она што треба да се направи, тоа носи секој ден може да се ублажат и лекување на болести на рачниот зглоб.Опис OK крпа површината не е лесно да се pilling, трајни, добра флексибилност, мала тежина и меки.Тоа нема да се поврзе на вашите раце, можете да го направите она што треба да се направи, тоа носи секој ден може да се ублажат и лекување на болести на рачниот зглоб.Посебен дизајн, зглобовите заграда може да се користи одделно од гел пакет за да ги задоволат вашите различни потреби.Магијата налепница може да се поправи на рачниот зглоб се подготвуваат, така што тоа не е лесно да падне.Топла и ладна гел пакет може да се загрева во микробранова печка за топла облога, или тоа може да биде ставена во фрижидер да се излади за ладна облога.Мраз пакети може да се ублажат болката, како што се зглобовите на sprains, оток, стрес, спортски повреди, беспомошна мускулите, болки во зглобовите, артритис и сл.Спецификација - Боја : Црна - Материјал : OK крпа, Lycra, гел торба - Големина : 46*кзм/ 18. 1*4. 3во Забелешка : ве Молиме овозможи 1 - 3cm ( 0. 4- 1. 18" ) разликата се должи на прирачник за мерење и мали варијации на боите за различни екранот поставување.Пакет Се Вклучени : 1 * Рачниот Зглоб Ice Pack Заврши.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите