.

.

Hilitchi 2 парчиња Crimp Прстен Отстранување Алатка за 1/2 инчи 3/4 инчи 1inch PEX Бакар Crimp Прстени и Цевки, Секачи со Бонус Заштитни Ракавици

Hilitchi 2 парчиња Crimp Прстен Отстранување Алатка за 1/2 инчи 3/4 инчи 1inch PEX Бакар Crimp Прстени и Цевки,

мислење на клиентот:

DEN 501.84
Достапност
Во достапна форма

✅[КВАЛИТЕТЕН МАТЕРИЈАЛ] цевка машина е да се направи на висока јачина јаглероден челик со рационализација дизајн тело, а исто така непречено се чувствуваат удобно рака, ќе заштедите време и да проблеми да симпатична црево фитинг.SK5 челик сечилото, тоа е остар и нудат убаво и чисто сечење на цевката.Максимална отворање прибл : 32-милиметри/1.26 инч. ✅[Бакар Прстен Отстранување Алатка] сечење На главата е направен од хард легиран челик сечилото, тоа е многу остри и лесно да го исечете.Телото е mde на висока јачина јаглероден челик, со црна фолија, кој не е лесно да ' рѓа.Исто така, сечење на низа е означен на телото, "+" е симболот за укажува сечење 3/4" PPSU+1" PPSU и "-" симболот е укажува сечење 1/2"Месинг; за сечење Pex Бакар Crimp Прстени во големини 1/2", 3/4" и 1";. ✅[ПРИМЕНА] Нашата crimp прстени отстранување алатка за полнење е добро за отстранување на неправилно crimped бакар PEX crimp прстени.Тие се овозможи повторна употреба на вашиот скапи цевки вклучите, купување на нашата алатка комплет ќе биде економичен идеја. ✅Како да го користите : 1. сечење на цевката фитинг од 2. вметнете ја главата на нашите crimp отстранување алатка во цевката и се компресира се справи во исто време и кога стори ова, ротирање на цевки вклучите и нека отстранување crimp алатка на спротивната страна од цевката фитинг и crimp тоа.Тогаш вие само треба да се повлече преостанатите делови од фитинг и направи!. ✅[ЗАБЕЛЕШКА] ве Молиме да ја прилагодите вредноста dial пред употреба да се намали на соодветен прстен големина.Бидете сигурни дека алатка флексибилни за различни големини и со различни видови на приклучоци.Какви било прашања или проблеми на нашите производи, ве молиме да дојде да ни помогне.Ние ќе работат на задоволително решение за вас.Hilitchi 2 парчиња Crimp Прстен Отстранување Алатка за 1/2 инчи 3/4 инчи 1inch PEX Бакар Crimp Прстени со Бонус Заштитни Ракавици Име на Производ : Crimp Прстен Отстранување Алатка и Машина со Бонус Заштитни Ракавици Спецификација Прстен Отстранување Алатка : Материјал : Висок Јаглероден Челик, SK5 Челик Тежина : 0.39 KG Должина : 240mm / 9.5 инчен Пакет Содржина : ➽Crimp отстранување алатка x 1pc ➽Цевка машина x 1pc ➽Намали отпорни ракавици x 1 пар Како да се Користи 1. Употреба на машина за сечење на цевката во близина на заеднички да се овозможи отстранување на бакар прстен.Можете да го носат cut-отпорни на ракавици за да избегнете случајно сечење вашите раце. 2. Прилагодување на вилиците на соодветна позиција според големината на бакар прстен.Големината код е означено на crimp отстранување алатка за да се олесни вашиот прилагодување. 3. Вметнете ја цилиндрични дел на вилиците во фитинг, и потоа crimp на две различни позиции на бакар прстен. 4. Само се отстрани crimp бакар прстен.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите