.

.

Mishimoto MMCFK-F2D-03BK Coolant Филтер за Полнење Компатибилен Со Ford 6.0 L Powerstroke 2003-2007 Година Црна

Mishimoto MMCFK-F2D-03BK Coolant Филтер за Полнење Компатибилен Со Ford 6.0 L Powerstroke 2003-2007 Година Црна

мислење на клиентот:

DEN 3790.80
Достапност
Во достапна форма

Директно одговара за 2003-2007 година Ford 6.0 L Powerstroke.Филтри на цврсти честички од coolant и инсталира за помалку од 45 минути.Едно парче одредена апликација силиконски црева. 6061 елоксирани алуминиумски филтер планината и вклучува Wix coolant филтер.Mishimoto Доживотна Гаранција.Општо е познато дека на Ford 6.0 L Powerstroke мотори имаат екстра цврсти честички преостанува од кастингот на мотор кој може да ги заглави вашиот камиони фабрика за масло кулер, EGR ладилникот, и други критични компоненти на моторот.Mishimoto има издадено директно одговара coolant филтрација комплет за 20032007 Ford 6.0 L Powerstroke да помогне да се спречи вашиот камион од тоа да биде жртва на фабрика кулер мостови, и неуспех.На одредена апликација монтажа заградата месеци на прецизност ЦПУ-машински 6061 алуминиумски филтер планината и Wix coolant на филтерот за да го страната на совозачот радијатор поддршка област, на идеална локација за лесно отстранување на филтерот.Оваа Coolant Филтрација Комплет се пренесува во паралела со протокот на патот на вашиот coolant систем и овозможува мала количина на coolant да се филтрира со секој поминат.На Mishimoto инженери, исто така се вклучени два месинг топката вентили со овој комплет да помогне да се направи промена на филтри чиста процес.Две силиконски црева се дизајнирани како откако парче црева за да се намали секаква можност за протекување и се нудат во црна, сина и црвена боја, како надополнување на било кој мотор залив.Ако се наоѓате во процесот на bulletproofing вашиот 6.0 L Powerstroke, на Mishimoto Ford 6.0 L Powerstroke Перформанси Алуминиум Радијатор и Mishimoto Coolant Цревото за Полнење ќе пар совршено со Mishimoto Coolant Филтрација за Полнење!Оваа coolant филтрација комплет инсталира за помалку од 45 минути со измени се неопходни.Заштитете го вашиот камион од штетни честички и да ви помогне да го продолжи животот на вашите камиони масло кулер, пумпа за вода, EGR кулер, coolant, и други клучни компоненти на моторот со Mishimoto Coolant Филтрација за Полнење за на Ford 6.0 L Powerstroke.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите