.

.

#MG КЕТИ КУКЛА Слаби Concealer Мет #04 Мед Беж -Беспрекорна покриеност како никогаш порано со Слаби Concealer Мет, кои ги комбинира течни & молив concealer во еден стап

MG КЕТИ КУКЛА Слаби Concealer Мет 04 Мед Беж -Беспрекорна покриеност како никогаш порано со Слаби Concealer

мислење на клиентот:

DEN 647.76
Достапност
Во достапна форма

Беспрекорна покриеност како никогаш порано со Слаби Concealer Мет, кои ги комбинира течни течноста concealer сида во природно покривање на темните кругови, темни дамки и црвенило додека молив крајот помага во намалувањето црвени и темни дамки, sculpting на веѓите, како и обликувањето аглите на устата.Краток Опис -Беспрекорна покриеност како никогаш порано со Слаби Concealer Мет, кои ги комбинира течни & молив concealer во еден стап.Насока за Употреба -1. Пресврт на капа за да ја отворите течни concealer страна и се примени на темни кругови, црвени и темни дамки.Потоа, користете прсти или четка за непречено мешавина на concealer. 2. Повлечете го капа за да ја отворите молив concealer страна и малку пресврт до тоа.Примени на мали лузни од акни, под веѓите и устата агли.Состојки -Concealer Пенкало : Силика,Полиетилен,Isononyl Isononanoate,Euphorbia Cerifera(Candelilla) Concealer : Вода,Cyclopentasiloxane,Глицерин,Butylene Гликол,Isododecane.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите