.

.

753 RF SPDT Switch Двојно Фрли Модул Висока Фреквенција

753 RF SPDT Switch Двојно Фрли Модул Висока Фреквенција

мислење на клиентот:

DEN 328.80
Достапност
Во достапна форма

Прецизни производна технологија, висока сигурност и стабилни перформанси.Висок квалитет на PCB материјал, corrosionresistant, antioxidation, зголемен животен век.Со голема топлина дисипација област, која може да се зголеми на континуираното работно време.Изграден за да се исполнат стандардната спецификација, строго ги следат фабрика за контрола на квалитетот.Високата работна фреквенција, се зголемува опсегот на примена, силна практичност.Функција : 1. Висок квалитет на PCB материјал, corrosionresistant, antioxidation, зголемен животен век.2. Високата работна фреквенција, се зголемува опсегот на примена, силна практичност.3. Со голема топлина дисипација област, која може да се зголеми на континуираното работно време.4. Прецизни производна технологија, висока сигурност и стабилни перформанси.5. Изграден за да се исполнат стандардната спецификација, строго ги следат фабрика за контрола на квалитетот.Спецификација : Состојба : 100% Сосема New Item Тип : SPDT RF Switch Module Material : PCBColor : Како слика shown DC Фреквенција : 4000 HMZModel : HMC435 Пакет Листа : 1 x SPDT RF Switch Модул.

Клучни карактеристики

Condition:
100% Brand New
Item Type:
SPDT RF Switch Module
Material:
PCB
Color:
As picture shown
DC Frequency:
4000HMZ
Model:
HMC435
Package List:
1 x SPDT RF Switch Module :

Им се допаѓа и на купувачите