.

.

OKH Запалени лупа Сет, Зголемена Очила со LED Светло USB Полнење, Рацете Слободни за Блиска Работа

OKH Запалени лупа Сет, Зголемена Очила со LED Светло USB Полнење, Рацете Слободни за Блиска Работа

мислење на клиентот:

DEN 671.76
Достапност
Во достапна форма

Поликарбонат рамка.Стаклена леќа.Мост : 17 милиметри.Рака : 14.5 сантиметри. 【Одлична за Сите Детали Задачи】 Главата зголемена очила помогне да ги задржи вашите раце слободен да го направи она што треба да се направи : Читање на книги, весници, вез, плетење quilting, needlepoint шиење, хоби занает, накит, читање медицина етикети или било какви други мали печати и повеќе!Пренослив, удобен, удобно!. 【1.6 X Зголемена Очила со Светлина】Неверојатни LED осветлен зголемена очила, кои прават сè 160% поголема!Изградена во Ултра-светли Led диоди, ќе бидете во можност да се осветлуваат било кој проект за hands-free осветлување.Само кликнете на вградениот LED светла за екстра осветленост кога си работат на слаба светлина област.Тие се батерија, не треба да плаќаат повеќе за замена на батерии повеќе!. 【1.6 X Флип Зголемена Очила без Светлина】Флексибилни флип лупа прави вашата работа полесна.Објективот на зголемена очила може да се флип нагоре или флип надолу.Кога треба да се види со мал објект, само флип објективот надолу, а потоа можете да го видите поголема и појасна. 【Се вклопува во Право Над Рецепт Очила】LED зголемена очила и флип зголемена очила можат да и лесно се вклопуваат во текот рецепт очила, или само ги носи на своите.Лесен, удобен и седат безбедно место.Ги исполнуваат сите потреби!Тие се добри подароци за семејството. 【Купи со Доверба】Вклучува 1 пакет 1.6 X зголемена наочари со светлина, 1 пакет 1.6 X флип-до зголемена очила без светлина, полнење преку USB кабел, ткаенина за чистење, чување торба. 60 дена гаранција за парите назад!Ако имате било какви прашања во врска со нашите зголемена очила, ве молиме слободно контактирајте со нас, ние сме околу да ви помогне!.Леќа Материјал : AC Леќа.Рамка Материјал : PC Рамка.Тежина : 40g.Леќа Ширина : 68mm/2.68".Леќа Висина : 44mm/1.73".Храмот Должина : 158mm/ 6.22".Носот Мост : 17mm/0.67".Време на полнење : 3-4 часа.Користење на Времето По Целосно Наполнета : во текот на 6 часа.Зголемување : 1.6 X Зголемена очила, 2.0 X лупа (Опционално).OKH главата led зголемена очила со светлина се вклопуваат во текот рецепт очила, да ги исполнуваат everyones потреби.Hands-free зголемување очила може да им помогне на слободни вашите раце да се направи нешто.Тоа е совршен избор за затворање работа како накит работа, хоби занает, читање мали етикети, сликарство, поправка, шиење.Леќа Материјал : AC Lens Frame Материјал : PC Frame Weight : 40g Lens Ширина : 68mm/2.68"Леќа Висина : 44mm/1.73"Храмот Должина : 158mm/ 6.22"Носот Мост : 17mm/0.67"Време на Полнење : 3-4 hours Using Време По Целосно Наполнета : над 6 hours Magnification : 1.6 X Зголемена очила, 2.0 X лупа (Опционално).ФОКУСНА ДОЛЖИНА НА OKH HANDS-FREE ЗГОЛЕМЕНА ОЧИЛА.Фокусна должина од 160% лупа се 10-20cm (3.94-7.87 инчи);.Фокусна должина од 200% лупа се 10-15cm(3.94-5.91 инчи).КАКО ДА СЕ КОРИСТИ.Лупа треба да се носи во близина на врвот на вашиот нос, НЕ се во иста позиција кои ќе се носат нормално очила.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите