.

.

Читање Очила - Сина Светлина Блокирање - 1.5 x и 2x - Декан- Blüze Eyewear

Читање Очила - Сина Светлина Блокирање - 1.5 x и 2x - Декан- Blüze Eyewear

мислење на клиентот:

DEN 739.20
Достапност
Во достапна форма

Поликарбонат рамка.Поликарбонат леќа.Анти-Сина Светлина слој.ПОДОБРУВАЊЕ на ЗДРАВЈЕТО на ОКО – минимизирање на штетните ефекти на сина светлина од електронските уреди на вашите очи.НАМАЛУВАЊЕ на замор на ОЧИТЕ & ЗАМОР – нема повеќе око иритација од долги периоди во предниот дел на вашиот компјутер.ПОДОБРУВАЊЕ на СПИЕЊЕ КВАЛИТЕТ – со блокирање на сина светлина очилата може да го подобри спиење и будење внимание.СТИЛСКИ & УДОБНО – Класично стилизирана сина светлина блокирање очила жените и мажите можат да се носат.ЗА МАЖИ & ЖЕНИ – унисекс рамка со јасно, 2x зголемување анти сина светлина заштитна леќи. "Декан" од Blüze.Класично стилизирана сина светлина блокирање читање очила за употреба со сите електронски уреди.Компјутерски очила сина светлина блокирање својства се покажа дека се ефективни во намалување на замор на очите и око замор од електронски уреди, па дури и помогнат да се регулира спиењето кој може да биде нарушен од страна на блиска изложеност на високи износи на ниско ниво сина светлина.LED светла, со рамен екран телевизии, и екраните на електронски уреди како што се компјутери, лап-топ компјутери, преносни компјутери, таблети и паметни телефони и гејминг системи емитуваат ниско ниво на сина светлина.Долги периоди на изложеност на овие уреди, исто така може да предизвика замор на очите и замор.Близината на твоите очи на овие сино светло извори при користење на овие електронски уреди почна да се подготви загриженост од око грижа професионалци за долгорочните ефекти кои изложеност на сина светлина може да го имаат врз твоите очи.Со користење на компјутерски очила дизајниран за блокирање на сина светлина, може да се намали око непријатност.Сино светло изложеност се покажа за да го инхибираат производство на мелатонин и имаат негативно да влијаат на спиење.Ако работите се додека спиење на вашиот лаптоп или прочитајте сами да спијам со вашиот таблет, Blüze сина блокирање на компјутерски очила може да ви даде екстра ниво на вид заштита.Речиси сите сина светлина притискање на окото не достигне износ кој ретината.Премногу на овој изложеност може да ја оштети светлина чувствителни клетките на мрежницата.Ефектот е опишан како слични на макуларна дегенерација и може да почнат да се појавуваат на многу помлада возраст.Користење на читање очила дизајниран за блокирање на сина светлина, може да се намали око непријатност и да придонесе за долгорочно здравје на очите. "Декан" од Blüze сина светлина блокирање очила обезбеди стилски и прифатлива решение за замор на очите и замор предизвикан од електронски уреди.Стил е ништо ако не се трајни, и "Декан" има поликарбонат рамка со широк отвор, пролет акција шарки за удобност и reliablity.Достапни во 1.5 x и 2.0 x зголемување.Заштита на вашите очи со Blüze!.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите