.

.

Peepers од PeeperSpecs Жените Stardust Круг Сина Светлина Блокирање Читање Очила

Peepers од PeeperSpecs Жените Stardust Круг Сина Светлина Блокирање Читање Очила

мислење на клиентот:

DEN 648.00
Достапност
Во достапна форма

Увезени.Поликарбонат рамка.Акрилни леќа.Не Поларизирана.УВ 400 Заштита слој.Леќа ширина : 46 милиметри.Леќа висина : 53 милиметри.Мост : 25 милиметри.Рака : 148 милиметри.Peepers Сина Светлина Фокус Леќи се користат за комерцијален печени-во технологијата, кои филтри над 40% од високо-енергетска видливи сина светлина*.Седум Слој Анти-Рефлективен Слој го подобрува контрастот и видна острина* со намалување** рефлексии (на сјајот) на површината на леќите.Уникатен Леќа Бистрина* сите удобност, сите стил, со едвај-има боја.Двоен Анти-Нула Слој за долготрајна заштита.UV400 Заштита блокови 99.9% од UVA/UVB зраци.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите