.

.

Деца У Облик на четкичка за Заби за да 2-6 Години Храна Одделение Меки Силиконски Четка Главата 360 Орален Чистење на Забите Дизајн за Години и Деца

Деца У Облик на четкичка за Заби за да 2-6 Години Храна Одделение Меки Силиконски Четка Главата 360 Орален Чистење

мислење на клиентот:

DEN 143.76
Достапност
Во достапна форма

Силикони.Произведено во САД или Увезуваат. 【Премиум Материјали】Направени од храна одделение силиконски.Safe материјал, нема посебен мирис, бебе користат повеќе здрави.На силиконски четка главата е отпорна на висока температура и може да се дезинфицираат на обичните пати. 【Посебни U-облик Дизајн】Различни од традиционалната четка за заби, ние ги користиме уникатни U-облик четка главата дизајн да одговара на забите подобро.U-облик дизајн, повеќе одговара на устата, така што бебето може да се прифати.Бебето може да се четка забите додека играте.360 сеопфатна четка за чистење на главата, им овозможува за правилно чистење на забите без извртување на зглобот. 【Поздрав Грижа】U-облик четка главата дизајн, 360 °Чистење на вашето бебе забите.Тоа е полесно за бебе за чистење на забите.Тоа може да се чистат забите од сите агли и да се направи усната шуплина поздрав.Ефикасно чистење на забите со забавни ликови да им помогне да се ублажи деца во создавање доживотно здрави навики. 【Се направи Бебе и Сакам Четкање】Тоа е лесно да се користи.на паста за заби и се тресат тоа во вашата уста да се исчисти забите.Четка главата може да се чистат за да сите агли, така што четкање заби станува едноставна работа.Заштита на вашите деца деликатна забите и непцата со меки Силиконски четка главата погоден за 2-12 години .Добиете вашето дете користи за четкање на забите, без да се ризикува повреда. 【Тип и Големина 】Dрозова срцето(0-6 години),Брозова овална(6-12 години),Cсини срцето(0-6 години), Сосиниот овал(6-12 години), Тоа никогаш не било полесно за години да се справи со сопствените четки за заби.Нашите заби лесно-зафат се справи па вие и вашиот обуката може да се забавувате додека четкање.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите