.

.

NUOBESTY 10pcs Бебе Прст Четка за заби Силикони Прст Четка за заби Бебе Обука Четка за заби Деца Орална Нега Јазик Почиста Орален Чистење (Случаен Боја)

NUOBESTY 10pcs Бебе Прст Четка за заби Силикони Прст Четка за заби Бебе Обука Четка за заби Деца Орална Нега

мислење на клиентот:

DEN 1610.40
Достапност
Во достапна форма

Можете да ги користите години прст четка за чистење на забите, и да го користите на задната се исчисти нивниот јазик.Оралната massager може да помогне бебето да се ублажат teething непријатност, и масажа на babys непцата.Овие прст четки за заби, исто така, им помогне да се изгради децата здрави и хигиенски орални навики од самиот почеток.Направени од премија на силиконски материјал, кој е многу безбедно, заштита на забите и непцата на вашето бебе во процесот на чистење.Преносни и лесни со смешни дизајн, направи вашето бебе сакам четкање на забите.Опис На претходно ќе се воведе вашето бебе деца да имаат добра орална хигиена навиките, подобра шанса да имате на заштита од нив, сите проблеми што може да произлезат кога тие не се грижат за своите заби добро.Се учат на вашето бебе деца четкање од сега натаму, со цел да помогне да се намали плак и забен камен да се изгради, нашите силикони бебе прст четка за заби е погоден за вашето бебе.Карактеристики - Боја : Случајни боја - Материјал : Силикон - Големина : 5. 30 X2. 80 X2. 80см/ 2. 08 X1. 10 X1. 10 во.- Оралната massager може да помогне бебето да се ублажат teething непријатност, и масажа на baby' s непца.- Преносни и лесни со смешни дизајн, направи вашето бебе сакам четкање на забите.- Можете да ги користите за деца' s прст четка за чистење на забите, и да го користите на задната се исчисти нивниот јазик.- Направени од премија на силиконски материјал, кој е многу безбедно, заштита на забите и непцата на вашето бебе во процесот на чистење.- Овие прст четки за заби, исто така, им помогне да се изгради децата здрави и хигиенски орални навики од самиот почеток.- Боја : Избрани Боја.- Големина : 5. 3x2. 8cm.Пакет Вклучувајќи 10 x четки за заби.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите