.

.

Ametric Q3.1 до 15/16 Сплит Коси Черупка, 1 До 15/16 Инчен Понесе, 5 Инчен Над Сите Длабочина (L), 4.125 Инчен Страната Дијаметар (H)>P> 3.375 Инчен Гром Круг (V), 0.5 Инчи Ширина на Keyway (W), 3 X3/8

Ametric Q3.1 до 15/16 Сплит Коси Черупка, 1 До 15/16 Инчен Понесе, 5 Инчен Над Сите Длабочина (L), 4.125 Инчен

мислење на клиентот:

DEN 2822.40
Достапност
Во достапна форма

1-014-Q3.1-13/16. Q3 Сплит Коси Черупка. 1-13/16"Создаден. 1-014-Q3.1-13/16 Ametric Дел Број 271419 SKU Бр.Q3 Тип Сплит Коси Черупка 1-13/16 Инчен Понесе 5 Инчен Над Сите Длабочина (L) 0.53125 Инчен Страната Дебелина (U) 4.46875 Инчен Длабочина Под Прирабница (T) 2.875 Инчен Черупка Дијаметар (D) Големи Крајот 2.6094 Инчен Черупка Дијаметар (D) Мали Крајот 4.125 Инчен Страната Дијаметар (H)>P> 3.375 Инчен Гром Круг (V) 0.5 Инчи Ширина на Keyway (W) 4.5 Инчен Контакт Длабочина (X) 0.21875 Инчен Keyway Офсет (Y) 0.21875 Инчен Радиус Undercut 0.28125 Инчен Гром Главата Висина (S) 3 Количина Кап Завртки 3/8x1 1/4 Инчи Кап завртки 5.5 Lbs 348 вртежен момент Lbs 1/2x1/4 Инчен Keyseat Price наведени е за еден Коси со Черупка setscrews.Забелешка BSW Черупка забива 2517, 3525 и 3535 се подготвени за 1/2" x 12tpi BSW (British Standard Whitworth нишка) се користи во Европа, и да не се меѓусебно со ANSI Bushings.Забелешка ANSI Bushings употреба ANSI 1/2-13 unc завршетоци со (Американски) теми.Само черупка големини 2517, 3525 и 3535 употреба 1/2 инчи не-заменлив ANSI теми.Ова е Оригинална неискористени Ametric производ директно од производителот Американски Метрички Corporation.Слики прикажани се само општо претставување на производот листата.Контакт Ametric за детали.Ако не видите големината вашата потреба ве молиме распрашува.Ние акции во текот 750,000 различни машини компоненти SKU е.НИЕ ги КОРИСТИМЕ НА ОБЈАВЕНИ e Bay/ ПРЕСМЕТУВА ПРЕВОЗОТ СТАПКИ.НИЕ НЕ MARKUP ОВИЕ ТРОШОЦИ.ВЕ МОЛИМЕ ПОТВРДЕТЕ ГО ТАКСИ ПРЕВОЗОТ ПРЕД ДА НАРАЧАТЕ.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите