.

.

Универзална 46 да 72mm /46mm да 72mm Чекор До Прстен Филтер Адаптер за EF-S NEX FX M4/3 УВ,ND,CPL,Метал Чекор До Прстен

Универзална 46 да 72mm /46mm да 72mm Чекор До Прстен Филтер Адаптер за EF-S NEX FX M4/3 УВ,ND,CPL,Метал Чекор

мислење на клиентот:

DEN 309.60
Достапност
Во достапна форма

Промена на филтер или адаптер или леќа или други големина од 46mm да 72mm.Трансформира калибар адаптер прстен, може да се монтира на предната страна од леќа за да се постигнат различни дијаметар споделување на истиот објектив дијаметар филтер, леќа хауба, дополнителни леќа и други додатоци.Целта е да се зголеми дијаметарот на објективот.На страната на леќа : 46mm.На страната на филтер тема : 72mm. 【Забелешка】Зошто да Изберете AMOPOFO Бренд Концепт? професионална камера додаток производителот.Посветена да обезбеди производи со висок квалитет и добра цена.Направен од метал запечатување прстен, многу построги.Ласерски фонтови, многу издржливи.Ги исполнуваат Еколошките Стандарди на Ro HS.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите