.

.

RMP Топло Валани Јаглероден Челик Правоаголни Цевки, 4 Инчен x 2 Инчен Страни, 3/16 Инчен Ѕид, 72 Инчен Должина

RMP Топло Валани Јаглероден Челик Правоаголни Цевки, 4 Инчен x 2 Инчен Страни, 3/16 Инчен Ѕид, 72 Инчен Должина

мислење на клиентот:

DEN 335.76
Достапност
Во достапна форма

Терминот "жешка roll" referrs на топла валавница процес.На челик се загрева над својот рекристализација tempurature и дојдов во саканата дебелина.Топло валани материјал не е полиран или завршен и е идеален за проекти каде што заврши на материјалот не е критична.Тоа најчесто се поевтини од метали со повеќе скап процес.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите