.

.

Goodyear Велосипед Цевка, 12 X 1.5/2.25

Goodyear Велосипед Цевка, 12 X 1.5/2.25

мислење на клиентот:

DEN 248.40
Достапност
Во достапна форма

Пакет должина : 5.842 cm.Пакет ширина : 7.62 cm.Пакет висина : 9.652 cm.Тип на производ : ОТВОРЕНО РЕКРЕАЦИЈА ПРОИЗВОД.Издржливи Butyl гума.Goodyear велосипед цевка со Конвенционалните Schrader вентил.Се вклопува 12" патот велосипед тркала од 1,5" да 2.125" широк.Максимална сила гумена цевка.Проверете гуми притисок и перничиња се надувуваат лесно со стандардна воздушна пумпа.Наменети за употреба на обложени површини.Goodyear велосипед цевки се совршена замена за вашиот велосипед.Тие се издржливи и прифатлива и доаѓа со името можете да им верувате.На Goodyear име прв пат се појави на гума — точак гума, да биде прецизна во 1898 година. Од тогаш, Goodyear и легендарниот Крилести Нога логото биле синоним за победа, доминираат победник е круг низ целиот спектар на motorsports.Goodyear гуми имаат shouldered тешки-должност работа на сè, од авиони да Zambonis.Тие го валани на месечината и помогнаа да се управува милиони возачи по должината на нивните патувања.Сега, 120 години по нашата оригинална понуда, ние сме горди да се воведе нова линија на перформанси велосипед гуми.Развиен со Гума Kinetics, на Goodyear линија користи рафинирано соединенија и црева, секој наменски изградена за нивната наменета средини.Со Цевки Целосни дизајни, фокусирана на современите употреба и големини, Goodyear премиум велосипед гуми нудат водечките-edge перформанси во влечење, облека, возен ефикасност и пункција отпор.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите