.

.

Fiesta 67-1/4-Унца Диск Стомна, Голем, Lapis

Fiesta 67-1/4-Унца Диск Стомна, Голем, Lapis

мислење на клиентот:

DEN 1843.44
Достапност
Во достапна форма

Направен во САД.Vitrified Керамички тело.Lead-Free глазура.Машина за миење садови, Микробранова печка и Фурна безбедно. 5-годишно чип отпор гаранција.Fiesta 67-1/4-Унца Голем Диск Стомна произведени од страна На Хомер Laughlin Кина Компанија.Америка е најголемиот домашен производител на dinnerware и единствен производител на сите Fiesta dinnerware.Сите Fiesta парчиња се Микробранова безбедно, Печка-доказ, машина за миење Садови безбедно, Замрзнувач доказ, Олово-Слободни и произведени во Америка со реализација на многу зелена практики.Многу издржливи глазура е одлична за секојдневна употреба.Fiesta како модел го преживеа тестот на времето, и обично се пренесува од генерација на генерација.Ние се чуваат на моделот на константна низ годините, така што ќе може да смета на нас да биде тука кога ќе одлучите да се прошири или да ја промените вашата колекција.Нови парчиња и боите се додаваат секој толку често за да се задржи нешта интересно.Во моментов, Fiesta е најмногу собрани dinnerware во Америка.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите