.

.

Џо Нешта Оригинална Комбинација Леќата Од Њу Орлеанс, 9 Оз

Џо Нешта Оригинална Комбинација Леќата Од Њу Орлеанс, 9 Оз

мислење на клиентот:

DEN 155.52
Достапност
Во достапна форма

Ова е нашиот светски познат тајна комбинација од Creole зачини - прави голем дар за оние кои сакаат вкусот на Њу Орлеанс дома.Сето ова Цел леќата е одлично на месо, морски плодови, зеленчук, тестенини, јајца, компир и повеќе!.Се создаде Класична Cajun Creole јадења како што се jambalaya, валкани ориз, etouffee, поцрнети морски/месо и bisques.Нашите No MSG Мешавини се Сите Намена зачини кои носат вкус и возбуда за сите вашата омилена храна.Од Њу Орлеанс Училиште на Готвење во францускиот Четвртина која е delighting туристи и локалното население слично од 1980 година. "КАКО ШТО СЕ ГЛЕДА ВО ЈУЖНИОТ ДЕЛ НА ЖИВЕЕЊЕ MAGAZINE!Помеша особено за Њу Орлеанс Готвење, Џо Материјал е природно низок натриум, сите намена леќата комбинација, која додава дека совршен зачин за сите ваши јадења.Може да се користат како зачин бришење или посипете во вашите омилени тестенини, зеленчук и супи.Се мали и дури и да додадете пуканки, јајца, или салата.Се меша со еднакви делови на кисела павлака и мајонез да се направи вкусна натопи.Тоа не е премногу топло или солено, тоа е само точниот износ на зачин.Тоа, исто така, Не содржи MSG!За spicier вкус обидете Џо е Топло Работи." Состојки : Сол, билки & зачини, дехидрирани лук, пиперка, дехидрирани кромид.Од 1980 година, Њу Орлеанс Школа за Готвење воведе безброј посетители од целиот свет да прекрасна храна и богата култура на Луизијана и Њу Орлеанс.Часовите се одржуваат седум дена во неделата во убаво реновиран 1830-те, меласа склад.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите