.

.

Stockroom Плус Задниот Браник Заштитник Трим Guard за Автомобили и спортски автомобили, Универзална Гума Соочи (Црна, 41 во)

Stockroom Плус Задниот Браник Заштитник Трим Guard за Автомобили и спортски автомобили, Универзална Гума Соочи

мислење на клиентот:

DEN 311.76
Достапност
Во достапна форма

Браник Заштитник за Автомобили : Користете го овој црна лепило трим да се заштити вашиот автомобил задниот браник; тоа мерки 40.9 x 0.35 инчи, и лепак лента мерки 78.7 x 0.4 инчи.Универзален Дизајн : автомобил браник guard може да помогне да се заштитат вашиот браник кога утовар и истовар на багаж, прехрамбените производи, алатки, и повеќе; погоден за автомобили и спортски автомобили.Уникатен Дизајн : Оваа брана guard за џип и автомобил користите карактеристики на линискиот дизајн за да се спречи предмети од лесно лизгање или паѓање.Лесен Материјал : Нашата браник заштитник за автомобили е направена со трајни, флексибилни гума дека нема лесно да попуштат или пауза со употреба.Она што се Вклучени : Овој пакет доаѓа со 1 задниот браник стража и 1 тек на лепак лента.Да се обезбеди дополнителен слој на заштита помеѓу вашиот браник и надворешни елементи за користење на нашата трајни автомобил браник заштитник!Оваа гума соочи беше дизајниран со универзална употреба во умот и е погодна за двете автомобили и спортски автомобили.Секој амортизер заштитник мерки околу 40.9 x 0.35 инчи, и секој се тркалаат на лепак лента мерки 78.7 x 0.4 инчи.Оваа трим е направен со висок квалитет гумени материјал, тоа не е лесно да се разложи со топлина, студ, абразија, стареење, вода, или сонцето.Не само што овие се направи голема заштитна автомобилски додатоци, но нашите задниот браник заштитник исто така, може да се користи за да ги прикријат сите постоечки гребење или боја штета.Ритам дизајн помага да се спречи привремено поставени објекти од лизгање и паѓање се да се направи товарење или истовар лесно.Оваа група доаѓа со 1 гумена брана трим парче 1 тек на лепак лента.Да се применуваат на гума трим, едноставно исечете парче селотејп, закачите на грбот, како и ставете ја на вашиот автомобил.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите