.

.

Компатибилен со Oppo Рено 6 5G Случај, Четири Агол Задебелување на Анти Жолта Анти-Нула Шок Апсорпција Полно Тело за Заштита на Покрие Случај за Oppo Рено 6 5G, Зелена

Компатибилен со Oppo Рено 6 5G Случај, Четири Агол Задебелување на Анти Жолта Анти-Нула Шок Апсорпција Полно

мислење на клиентот:

DEN 285.36
Достапност
Во достапна форма

[Компатибилност] : Ова ултра-тенок телефон случај компатибилен со Oppo Рено 6 5 G. [Безжичен Полнач пријателски] : случајот е поддршка повеќето безжични полнење, без отстранување на телефонот случај. [Силна Заштита] : 1.2 mm Покрена рамки на случајот, лифтови камера и екран исклучување површини.360 степени целосна покриеност дизајн,обезбедува комплетен шок-апсорбирање да се заштити телефонот од капки ако тоа е седејќи свртени со лицето надолу,нуди многу на заштита. [Транспарентен Решетки Дизајн] : Транспарентна prismatic обезбедува јасна визуелна смисла.Ве молиме кажете ни ако имате било какви прашања во врска со нашите производи, ние ќе се потрудиме да го реши вашиот проблем брзо и ефикасно!.Стилски Саќе Дизајн : Уникатен саќе текстура.Оваа саќе јасен случај зачувување на природните и оригинален изглед, без губење на модата.Тенок Одговара : Само 0.27 инчен (0.7 cm) тенки, без додавање дел на вашиот џеб или ташна.Поддршка за безжичен полнач за работа со случајот.Прецизни Cutouts : хибрид случај има точно cutouts да се задржи карактеристики целосно достапни.Камерата Заштита : објективот рабови се прошири надвор доволно да ги задржи камерата да прави контакт со земјата.Премиум Материјалот : во Овој случај е направен од хард Акрилик материјал и мека TPU рамка.флексибилна рамка за лесно се инсталира.Топлина Дисипација : Внатрешна употреба на саќе текстура дисипација на топлина дизајн, ефикасна топлинска ослободување.Пакет Вклучувајќи 1 * Тенок случај (Case само, телефонот не се вклучуваат).

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите