.

.

Приливите Предниот Браник и Задниот Браник Комбо Одговара за 1999-2004 Grand Cherokee WJ

Приливите Предниот Браник и Задниот Браник Комбо Одговара за 1999-2004 Grand Cherokee WJ

мислење на клиентот:

DEN 856.80
Достапност
Во достапна форма

FITMENT - Одговара за 1999-2004 Grand Cherokee WJ.Произведени од трајни 5/32" челични лимови.Текстура црна прав грб заврши.ИЗГРАДБА - Користење на ласерски-сечење, ЦПУ виткање и роботски собранието заварчик.Висока јачина Д-прстен месеци се заварени од внатре и од надвор. 4.75 тон Д-прстен окови и црна isolator вклучени.ПРЕДНИОТ БРАНИК - Изградена-во крик плоча до 12,000 lbs.winches.ЗАДНИОТ БРАНИК - Класа ⅲ 2" приемник hitch оценет 5,000 кг опремени со safty синџир циклуси.ЛЕСНА ИНСТАЛАЦИЈА - На браници се конструирани да се биде директен топ-за надградба замена за Grand Cherokee возило е оригинална акции браник пренамената на фабрика за монтажа поени.Нема сечење или модификации кои што се потребни.Авантура Стил.Додадете возбудлива off-road стил на вашиот Grand Cherokee со Предниот Браник и Задниот Браник.Овие Браници не само што изгледа одлично, но тоа беше дизајниран со авантуристички off-roader во умот.На Браници има две висока јачина Д-Прстен месеци со 9,500 lb.номинална Д-Прстени.Тешки Изградба.Произведува своите Браници да точната tolerances од фабрикувани челик и челични цевки за супериорна сила и издржливост.D-Прстен месеци се запечатени и внатре и надвор за дополнителна сила.Тогаш го заврши целиот Браник во две фаза заврши користење епоксидна пред-слој и високо-одделение текстура црна боени за долготрајна отпорност на корозија.Предниот Браник.Предниот браник дополнително вграден во крик плоча е способен за поддршка на 12,000 lb.крик.Натоварени со сите овие големи можности, оваа Предниот Браник е идеален за on и off road употреба.Задниот Браник.Одликувајќи се со 2" стандард приемник hitch оваа Задниот Браник е совршен за off-road употреба.Едноставна Топ-на Инсталација.На Браници беше умно инженерните да се биде директен топ-на решение за патека на чело Cherokees.Како директна одговара замена, оваа Брана користи сите фабрика за монтажа поени и не бара дополнителни сечење, заварување, или измислица за инсталација.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите