.

.

Трепет Бисер Природни Минерални Мика Прав, 0.88 оз (25g) | за Лична или Професионална Употреба - Козметика, Епоксидна Смола Проекти, лак, Сапуни, Бања Бомби, и Уметнички П?

Трепет Бисер Природни Минерални Мика Прав, 0.88 оз (25g) | за Лична или Професионална Употреба - Козметика,

мислење на клиентот:

DEN 287.76
Достапност
Во достапна форма

ТРЕПЕТ БИСЕР : Како нејзината сестра мика прав, Искра Бел Бисер, овој бисер бели мика шарм со своите lustrous ефект.Тоа се разликува во тоа што тоа е направено на медиум-големина на честички за повеќе од еден трепет од искра, сјајот ефект кој доаѓа од поголемите честички големини.ГОЛЕМИНА на ЧЕСТИЧКИ : 40-200µm.Се СОЗДАДЕ ВО БОЈА : Не многу е потребна да се вклопуваат, се меша, и дизајн со нашиот широк спектар на мика бои.Дали создавање на свој бои за да наслика, бања бомби, епоксидна смола проекти, свеќа дизајни, DIY креации, или накит — не постои ограничување на она што може да се направи со малку мика во прав.ОДГОВОРНО ИЗВОРИ : - Произведени во ИСО-9000 лабораторија, во согласност со ЕУ и ФДА прописите, и не се тестирани на животни.ФОЛИЈА ПЕЧАТ : Производ доаѓа фолија-запечатени и спакувани во широк отвор, да се загрози-доказ сад.КОЗМЕТИЧКИ ОДДЕЛЕНИЕ : Безбеден за користење на лице, очи и усни во создавањето на козметика, како акцент да хена дизајни, или бања производи.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите