.

.

Arteza Занает Акрилна Боја Б14 Арктикот Сина, 60 ml Шише, на база на Вода, Мат Финиш, Blendable Бои за Уметност & DIY Отворено Проекти на Стакло, Дрво, Керамика, Ткаенини, Хартија & ?

Arteza Занает Акрилна Боја Б14 Арктикот Сина, 60 ml Шише, на база на Вода, Мат Финиш, Blendable Бои за Уметност

мислење на клиентот:

DEN 167.76
Достапност
Во достапна форма

Мулти-Цел Занает Акрилна Боја : Ова мека тело акрилна боја мешавини без проблеми, кои ви даваат оптимална површина покриеност кога изработка и украсување.Бојата се суши со убава мат финиш.Брзо Сушење можете да го користите на дрво, стакло, карпи, ткаенини, керамика, хартија.Оваа брзо-сушење на боја ви овозможува да се слој вашата слика без да се чека долго време за сè да се исуши.Можете дури и може да се комбинираат со фрлаат медиум и да се види вашата боја се трансформира во магичен фрлаат акрилик.Да креирате Сопствени Shades This високо blendable акрилна боја ви овозможува да се меша и да се создаде најпознатите уникатни бои за вашиот занаети.Одговара на боите на вашиот дом за вашиот занает проекти со правење прекрасен обичај нијанси и мазни премини во вашиот градиенти.Оваа 60 ml шише ви овозможува да се притисне на точниот износ така што никогаш нема отпад боја.Нашите боја е АП заверена од не-токсични и погоден за уметници од сите возрасти.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите