.

.

Светлината Планина Природна Боја на Коса и средство за смекнување на косата - Обурн - 4 fl мл

Светлината Планина Природна Боја на Коса и средство за смекнување на косата - Обурн - 4 fl мл

мислење на клиентот:

DEN 253.20
Достапност
Во достапна форма

Боја на коса Обурн - 4 мл.Хена палта секоја коса вратило со природни, полу-постојани протеин наречен hennatannic киселина.Топлина предизвикува hennatannic киселина да се држат до протеините се наоѓаат во косата или ноктите и кожата, ако сакате).Бидејќи хена палта и заптивки косата вратило, тоа им помага да се заштити коса од штетните ефекти на сонцето, сол, хлор, ветрот и на загадувањето во животната средина.Тоа може да им помогне miminize сплит завршува и делува како губење на осигурување, ако потрошите многу време на сонце, сурфање или ветер.Во прилог на заштита на косата вратило, хена ќе се стегне коса cuticle и создаде повеќе цврста површина која го рефлектира светлина; резултатот е gleaming, lustrous коса.Наместо производство на драматични боја промени, хена го подобрува и се продлабочува постојните боја.Потемна вашата природна боја, помалку драстични промени ќе се inyour природна боја.Бидејќи бојата од хена е транспарентна или seethrough, хена не може да го олеснат темна коса; тоа ќе, сепак, додадете моменти за да темна коса и може да се потемни боја на полесни коса.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите