.

.

Јавор Облека Органски Памук Бебе Кимоно Долг Ракав Bodysuit GOTS Заверена

Јавор Облека Органски Памук Бебе Кимоно Долг Ракав Bodysuit GOTS Заверена

мислење на клиентот:

DEN 287.76
Достапност
Во достапна форма

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.Органски Памук.Копче затворање.Измијте топло.Еко Пријателски 100% Органски Памук (меки и густа ткаенина) бебе кимоно, Доведе Слободни Snap Копчиња.Глобалната Органски Текстил Стандард (GOTS) Сертифицирани. 210 GSM Блокирам ткаенина, неверојатно парична казна, меки и цврсти.Машина За Миење Топло.Одлична Бебе Подарок.Направени во Индија.Долг Ракав органски памук бебе кимоно tees, органски бебе облека направени од GOTS сертифициран 100% органски памук во природни бои (сертифицирани органски растителни бои се користи).Не бои се користат за "Природни" полна боја органски памук бебе кимоно tees.Зедов со рака и го откачи без употреба на било какви хемикалии, тоа е безбедно и надразнување-слободен за вашето бебе е најчувствителното и нежна кожа со исклучителни мекост и сила.Машина мие со ладна вода.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите