.

.

Blackhead Смена Пора Вакуум, Лицето Пора Почисто со LED Дисплеј, Топла/Ладна Грижа Панел, Батерија Pimple Comedone Extractor Алатка со 4 Вшмукување Глава и 5 Blackhead Extractor Розова

Blackhead Смена Пора Вакуум, Лицето Пора Почисто со LED Дисплеј, Топла/Ладна Грижа Панел, Батерија Pimple Comedone

мислење на клиентот:

DEN 242.40
Достапност
Во достапна форма

【Надградба на Ладно Чувство за Нега на Технологија】 Усвојување на Германија напредна технологија.Топла облога за користење на постојана температура 40-42 ℃ да им се помогне отвори порите, забрзување елиминирање на кожата нечистотија.Со micron магнетни да им помогне на подобра апсорпција на нега на кожата суштината.Мраз Ладно користење 10-15 ℃ да помогне да се намалат порите, затегнете кожата и намалување на оштетување на кожата.Подобро да се ублажи проблемот на кожа, црвена и виолетова апсорпција, давање на вашата кожа прекрасно искуство. 【4 Прилагодливи Глави】 Оваа blackhead вакуум има 4 rechangeable сонди за различни кожни заболувања.Избор на различни глави големината за да ги собере различни лице области.LED екран јасно покажува вшмукување сила и време за користење.Нашите уредот автоматски се исклучува на секои 10 минути, така што нема да го оштети вашата кожа. 【Силна Вшмукување】најновата генерација blackhead смена вакуум има повеќе моќни вшмукување и чисти вашата кожа, дури и подлабоко.Посебно го третира вашиот нос тврдоглав blackhead и whitehead, ги отстранува мртвите кожата, масло и шминка остатоци, мазна брчките и цврста кожа. 【АНТИ-АЛЕРГИСКИ ДИЗАЈН】професионални electroplated игла и нерѓосувачки челик слој нема да предизвика осетливост на прашања, нашите pimple extractor за полнење може да работат на сите видови на кожа.Правилна употреба ги прави нештата лесно, ние не препорачуваме да користите било blackhead смена пред акни најзаслужен, и ве молиме да ги избрише сите алатки со триење на алкохол пред и по секоја употреба и користење следете ги инструкциите. 【Како да се Користат Правилно】 не остане на едно место за повеќе од 2 секунди, Ние препорачуваме користење на тоа за не повеќе од 5 минути еднаш време, два пати неделно.Најниска вшмукување моќ е погоден за осетлива кожа, 2-3 вшмукување нивоа се погодни за неутрален кожата, 4-5 апсорпција нивоа се соодветни за мешан и мазна кожа.Ако вашата кожа се врти црвени или виолетови, стоп за третман веднаш да се излади на вашата кожа.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите