.

.

Мали LED Биро Светилки со Молив Носителот, Мала Маса Светло за Деца Очи Заштита 3 Светлина Начини на Студентите Симпатична Маса Маса Светилка за Студентите Учат Dorm Мо

Мали LED Биро Светилки со Молив Носителот, Мала Маса Светло за Деца Очи Заштита 3 Светлина Начини на Студентите

мислење на клиентот:

DEN 599.76
Достапност
Во достапна форма

3 Боја Температура Осветлување : LED маса светилка со 3 режими на боја, еден допир слабо копчето лесно да се избира на бела светлина, 6000k за високо осветлување барање работа, топла светлина 3000k може да се создаде пријатна атмосфера за ноќно читање, и природна светлина 4500k за студирање.Оваа маса светилка може да ги исполни вашите различни барања.Око-заштита LED Маса Светилка : Опремени со дифузија капак и светлина блокирање слој, премија 20 LED диоди понуда не-треперење, не-отсјај, удобно и безбедно светлина, ефективно се избегнува замор на очите.Ова доведе маса светилка светлина одговараат за долго време во читање, учење, работа.Флексибилни Маса Светилка со Складирање : Мека 360°bendable силикони gooseneck светилка може да се прилагоди на било која саканата висина и агол.Лесно да се стави светлината точно каде што сакате.Мала маса светилка со молив носителот може да ги организирате вашите моливи, итн.Чувајте ги вашите биро чиста и уредна.Преносни биро светлина, може да се свитка лесно и носат со вас.Батерија & Заштеда на Енергија : Ова cordless маса светилка вградената батерија 1200m Ah и доаѓа со полнење преку USB кабел за податоци, безжична се искористи времето до 3-8 часа откако целосно наполнета.Модерната симпатична студија светилка може да биде лесно да се напојува со енергија банка, лаптоп и AC адаптер.Тоа е исто така одличен избор за семејство во итни осветлување кога кога има ненадеен моќ прекинување.Широко се Користи Мала Маса Светилка : Ова црвена маса светилка е совршен за читање, проучување на работа и релаксирачки, оваа симпатична биро светлина се приспособува на ученичкиот дом или домашен амбиент со леснотија.Исто така ова ДОВЕДЕ маса светилка светлина е одличен подарок за студентите тинејџерите девојки, момчиња.Мали LED Маса Светилка за мали простори, USB полнење биро светлина со молив носителот 3 нивоа на осветленост допир сензор за контрола на маса светилка светлина, преносни биро читање светлина за домашна канцеларија студија Око-заштита LED маса светилка со круг абажур дизајнот и светлина блокирање слој, нуди поширок осветлување и мека светлина.Намалување на отсјај и напрегање на очите 3 Светлина Режими Деца LED маса светилка лесно да се промени светлина режим : бела светлина, 6000k, топла светлина 3000k, и природна светлина 4500k се Прилагодува осветленоста Маса Светилка долго притиснете го допрете слабо прекинувачот изберете светлината како сакате вашиот според вашите активности USB Полнење cordless биро светлина вграден-на полнење за батеријата и доаѓа со полнење преку USB кабел, лесно да наплаќа од вашата моќ банка, Лаптоп или AC адаптерот 360°Флексибилни Gooseneck LED маса светилка лесно да се прилагоди на различни висини и агли како вашата потреба.Премиум силикони цевка нуди вашиот удобно чувство на допир чувство Маса Светилка со чување на мали led светилка со молив носителот може да ги организирате вашите моливи и пенкала за да се задржи вашето биро чиста и уредна Мулти-цел : LED Маса Светилка за мал простор, нема да се земе премногу простор дури и го стави на својата мала маса или ноќ стојат Cordless бела/ жолта маса светилка за работа како канцеларија светилка, покрај маса светилка, книга светлина , читање и проучување на светлината.LED маса светилка е совршен за дом, канцеларија, спална соба, училиште, колеџ ученичкиот дом и детска соба Спецификација : Тип : LED маса светилка за деца студентите жени мажи проучување работи читање светилка Dimmable : Да Материјал : ABS+pp+pc +пластика Префрлете го Режимот : Чувствителен на допир се контролираат и прекинувач за вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ НА Безжична користење време : 3-8 часа (ниска осветленост последните 8 часа, висока осветленост последните 3 часа) Време на Полнење : околу 4-6 часа Капацитетот на Батеријата : 1200m Ah Текст напојување : 5 V/500m Ah.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите