.

.

YEZIY Лабораторија за Дигитални Центрифуга Микро Десктоп-со Голема Брзина на Центрифуга Brushless DC Мотор Центрифуга за Експериментални Научни Истражувања (Големина : До

YEZIY Лабораторија за Дигитални Центрифуга Микро Десктоп-со Голема Брзина на Центрифуга Brushless DC Мотор Центрифуга

мислење на клиентот:

DEN 1156.80
Достапност
Во достапна форма

Максимална брзина 16000r/мин.Брзина точност ±20rpm.Максимална релативна центрифугалните сили 17800xg.Времето опсег 0~99min.Мотор : microcomputer контрола, DC brushless.Бучава≤65d B(A)Димензии 330×220×210mm (Lx W×H)Тежина 10kg Instrument карактеристики◆ПРОЦЕСОРОТ систем за контрола, микро-контролор може да попрецизно контрола на брзината, времето и релативната центрифугалните сили; ◆појавата прифаќа меѓународни насочат, убава и дарежлив;◆Одржување-бесплатен brushless DC мотор за да се спречи преку брзина операција;◆Нерѓосувачки челик шуплина, цврст структура, погоден за континуирана употреба, гумени пролет, лесно да го отворите капакот.технологија.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите