.

.

NEWTRY 20mlX12 Електрични Центрифуга Машина Десктоп Лабораторија Benchtop Центрифуги со Тајмер и Контрола на Брзината 4000rpm 80-2 (110V НИ Приклучок)

NEWTRY 20mlX12 Електрични Центрифуга Машина Десктоп Лабораторија Benchtop Центрифуги со Тајмер и Контрола на

мислење на клиентот:

DEN 1905.60
Достапност
Во достапна форма

СУПЕР ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА-Со две копчиња за контрола на време (0-120mins) и брзината(0-4000rpm), на центрифуга машина е супер лесно да се работи, без искуство и упатството за корисникот е потребно.ВИСОКА ЈАЧИНА ПЛАСТИКА И ЕДНОСТАВНА СТРУКТУРА- машината школка е направен од високо-сила пластика и метал, не е лесно да се скрши.Неговата структура е многу едноставна и лесно да се работи. 20ml X12 КАПАЦИТЕТ-На центрифуга може да се одржи 20ml X12 цевки едно време.Овие цевки може да се стави во оваа центрифуга : 10ml, 15ml круг дното пластични центрифуга цевки или 5ml, 7ml, 10ml колекција цевки.НИСКО ниво на БУЧАВА-звукот се произведува за време на работата на електрични центрифуга е многу мала, нема да се наруши вашиот живот.На горниот капак на машина намалува бучавата.ШИРОК АПЛИКАЦИИ-електрични центрифуга е широко се користат во лаборатории, училишта, заводи за многу намени, одделување на течни и цврсти честички или течни и течноста смеси.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите