.

.

Кинеската Нова Година Украси 2022 - Фенер Pennant Банер , Aassembled Фенери Bunting Банер Кинески новогодишните Украси, Кинески новогодишните Украси и Партија Декорација(6.7 x 10.6 И?

Кинеската Нова Година Украси 2022 - Фенер Pennant Банер , Aassembled Фенери Bunting Банер Кинески новогодишните

мислење на клиентот:

DEN 119.76
Достапност
Во достапна форма

Кинески Елементи Дизајн – Овој црвен и златен бајрак двојно страна печатени со фенер и Кинески збор , што значи среќна нова година, исто така е традиционална желба за Нова Година значи посакувам среќа за сите во следната година, тоа е забавно прилог за да го прослават пролетниот фестивал партија снабдува, прави многу забава за Кинеската нова година партија украси.Кинески Елементи Дизајн – Овој црвен и златен бајрак двојно страна печатени со фенер и Кинески збор , што значи среќна нова година, исто така е традиционална желба за Нова Година значи посакувам среќа за сите во следната година, тоа е забавно прилог за да го прослават пролетниот фестивал партија снабдува, прави многу забава за Кинеската нова година партија украси.Лесен за Употреба – На секој pennant мерки 17 x 27cm /6.7 x 10.6 Инчен; овие 恭喜发财,五福临门,财源广进 ,新年快乐chinese нова година знаменца банер дојде пред насобраните, Вкупната должина лесно да се откажам над вратите, дрвја, ѕидови и прозорци.Совршен Кинески новогодишните Украси – Овие Кинеската Нова Година знаменца банер може да се примени за многу партија украси, мора да имаат декорација за полнење да се создаде традиционален Кинески свечен настан за вашите пријатели и семејство.Совршен Кинески новогодишните Украси – Овие Кинеската Нова Година знаменца банер може да се примени за многу партија украси, мора да имаат декорација за полнење да се создаде традиционален Кинески свечен настан за вашите пријатели и семејство.Среќен Кинеската Нова Година Фенер Pennant Банер 2022 , Пред насобраните 2022 Кинеската Нова Година Фенери Bunting Банер Украси, Кинески новогодишните Украси и Партија Декорација(6.7 x 10.6 Инчен) Карактеристики : Боја : црвена позадина знак со злато модели Материјал : квалитет на хартија, Печатени фонт со Кинески мирис : црвен и златен бајрак е отпечатена со "恭喜发财,五福临门,财源广进 ,新年快乐", кои не само што претставува очекување на нова година, но исто така и одраз на Кинеската култура.Соодветна големина : Знамето големина е 5.5 x 9.8 инчен, банер должина се состои од 8 знаменца, должина е 3m.Погоден за разни повод : Овие банерите може да се примени за Нова Година прослави, Нова Година игри, Нова Година перформанси, итн., без оглед на местото, и внатрешна и надворешна.Не само што може да ги красат вашата забава, но исто така може да ја напушти добри спомени со вашето семејство и пријатели.Пакетот вклучува : 1x Кинеската нова година pennant банер (8 парчиња целосно) Забелешка : може да Постојат димензија грешки, до одреден степен се должи на рачно мерење.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите