.

.

Отворено Лицето Маска, Маска Bandanna & Вратот Gaiter (2 Парчиња) - Заштита од Aerosols, УВ, Сонцето и Прашина - Обновливи и Перат Мека Крпа Shield - Лицето Маска - Високо Еластична Balacl

Отворено Лицето Маска, Маска Bandanna & Вратот Gaiter (2 Парчиња) - Заштита од Aerosols, УВ, Сонцето и Прашина

мислење на клиентот:

DEN 1015.20
Достапност
Во достапна форма

Крпа.Еластична затворање.Машина За Миење.СТИЛИСТ, МЕКА, РАЗНОВИДЕН И ДИШЕ - Унисекс.Направени од издржлив материјал, нашите маската може да се носи традиционално да го блокираат несаканите материи од се вдишат, без да влијаат вашата природна способност да се здив.Исто така, може да се носи како headband, шамија, armband, или како на коса и вратоврска.ВЛАГА-WICKING И ПРАШИНА-ДОКАЗ - Совршени за надворешна употреба, нашето специјално дизајнирани материјал е windproof и ви држи од вдишуваш поголеми честички како што се прав.Нашите разновиден материјал се суши брзо, одлична маска за спортски поединец кој сака да крстоносните, бутване, велосипед, планината се искачи, аикидо, велосипедизам, обука и други активности на отворено.УВ ЗАШТИТА - Тестирани за квалитет, можеме радосно да се каже дека нашиот производ обезбедува UPF50+ заштита од штетните UV зраци од сонцето.ЕДНА ГОЛЕМИНА ОДГОВАРА на СИТЕ - Удобно, еластичен, дише материјал обезбедува совршено се вклопуваат за повеќето возрасни лица.Дури и погодна за оние кои носат слушни апарати.Ткаенина е не-иритирачки за повеќето типот на кожата. 15.5 инчи x 9.5 инчи и лесно може да се протегала подалеку.На здравје на нашето семејство и пријатели отсекогаш бил нашиот врвен приоритет.Тоа е причината зошто, ние сме среќни да објавиме дека ние сме додавање на ниска цена, со висок квалитет, UPF50+, Црна Цевка Маски на нашата листа на постојано расте производи.Ајде сите да направиме нашиот дел за заштита на едни со други и животите на оние што се грижат за.Како да се Носат Нашите маска е разноврсна и може да се носи на неколку начини (шамија, маска за коса, вратоврската, рака бенд, balaclava, du партал, итн.).Да се користи како маска, да се почне со цевка шамија на вашиот врат и повлечете ја нагоре, така што тоа ги опфаќа мостот на вашиот нос.Ние препорачуваме носи вашата маска на овој начин во области каде изложеност на нечистотија, мрак, или ладна правец е да се очекува.Тоа не се погодни за хируршка/клиничка settings.Повеќе Бенефиции - Силна УВ Заштита штити од сонцето - влага-wicking и брзо сушење - лесно да се мијат - прашина-доказ - удобно и дише материјал - специјално дизајниран за удобност и долго носат - машина перат - совршени за апсорбирање на пот - термо материјал штити од лути правец - еластичен, издржливи ткаенини е една големина одговара на сите По-Носете Заштита - Кога симне маската, внимателно избегнувајте допирање на вашата маска или вашето лице додека го прават тоа. - Мијте ги рацете веднаш по отстранување на вашата маска. - Маски за лице треба да се мијат по секоја употреба и може да се мијат со редовно перење.Машина за миење на топло и да се собори сува на највисоко топлина поставување на располагање.Ако е потребно, се соочуваат со маски може да се мијат со не-хлор кајгана. - Ако воздушно сушен, лежеше на маска рамна и оставете ја да се целосно суви под директна сончева светлина.СОГЛАСНОСТ ЗАБЕЛЕШКА Ние во согласност со највисоките производство стандарди за да се обезбеди дека сите наши производи се со врвен квалитет.Ве молиме не двоумете се да ги споделите со нас, ако не се апсолутно љубов на нашите производи.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите