.

.

Сојузничките Месинг WP-1-24 Waverly Место за Собирање 24 Инчен Лебди Стаклена Полица, Сатен Месинг

Сојузничките Месинг WP-1-24 Waverly Место за Собирање 24 Инчен Лебди Стаклена Полица, Сатен Месинг

мислење на клиентот:

DEN 6006.00
Достапност
Во достапна форма

Месинг.Направен во САД.Направена од најдобрите солидна месинг материјали.Направени со 3/8-во дебела калено стакло за безбедност и сила.Декоративни капи монтирани под полица за многу капацитет.Сокриени шраф за монтирање хардвер инсталира лесно.Ѕидот монтирани дизајн е идеален за употреба на простор.Производи се обезбедени со ограничено траење.Лебдечки полица обезбедува уникатен изглед на било бања или во прав соба.За разлика од другите полици, површината на нашата лебди полица е на чекање под раце, наместо на propped од страна на загради.Ова го прави на полица изгледа како да е подвижна во средината на воздух.Нашите лебди стаклена полица карактеристики солидна месинг грбови кои достигне до стаклена површина.Полица, исто така, користи цврсти месинг поддржува под задниот раб на чашата за дополнителна сила и поддршка.На Waverly Место Колекција вклучува спирала дизајн во својот хардвер плочи и на матични детали.Домот, издолжени произлегува прелиена со меур се на други истакнати функции во оваа колекција.Оваа колекција вклучува суета врвот и на ѕид-монтирани сапун точење и wall-монтирани гимнастик носителот и сапун јадење носител (гимнастик и јадење е предвидено).Ние, исто така, вклучени безбедност во многу дизајни тука; во прилог на земи бар кој ги исполнува АДА стандарди, постојат, исто така, ѕид-монтирани мирис стап и votive на сопствениците.Колекцијата вклучува голем број на убаво дизајниран стакло и дрво полиците и голем спектар на тоалетна хартија сопствениците, вклучувајќи и повеќе се тркалаат на сопствениците.Бидете сигурни да проверите на воз рек крпа полица и собирање на ѕид-монтирани огледала.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите