.

.

LED Лента, Светлата , 5050 Водоотпорен Декоративни Светлина Лента со Далечински Управувач, USB Led Неонски Лента со 16 RGB Бои и 4 Режими, домашно Кино LED ТВ Светлото, Кујна Пар

LED Лента, Светлата , 5050 Водоотпорен Декоративни Светлина Лента со Далечински Управувач, USB Led Неонски Лента

мислење на клиентот:

DEN 1663.20
Достапност
Во достапна форма

ВИСОК КВАЛИТЕТ : LED светло лента е направен од високо-квалитетни материјали, оваа LED светло string е цврсти и издржливи.Постојат 300 LED светла, светла и водоотпорен, и долг животен век.Тоа, исто така, има IP44 водоотпорен оценка, погодна за внатрешна или надворешна употреба.ТРАЕН И ЕКОЛОШКИ : декоративни LED светла се ниска употреба на јаглерод, без зрачење, без треперење, и нема загадување на човечкото тело и на околината.сигурна и стабилна.Со користење на квалификуван FPC коло и LED, одлична дисипација на топлина перформанси, издржливи.ЛЕСЕН за ИНСТАЛАЦИЈА : задниот дел од ПРЕДВОДЕНА неонски светлина појас користи двострано лента, и на инсталацијата површината е лесно да се поправи. (Ве молиме да се држиме светлина лента да се мазни и прашина на ѕид), лесна тежина, мали димензии, лесно да го инсталирате и користите.БЕЗБЕДНО ДА се КОРИСТИ : Работен напон 12 V, исклучително ниска топлина, безбедно да го допрам.Но, ве молам не користите адаптер повисока од 12 V за напојување.Кога поврзувањето на светлината лента, бидете сигурни да се види на PIN интерфејс јасно, и стрелката марка треба да бидат на иста страна.ШИРОКА ПРИМЕНА : LED светло бар усвојува флексибилни жица, која лесно може да заврши сите предмети и DIY било која форма сакате.Се користи за спалната соба, кујна, ТВ, дневна соба, скалите, градина, двор, свадба, прослава, партија и Божиќ декорација.RGB LED лента, светлата се повеќе од 16 милиони бои за да се исполнат вашиот живот потреби,совршен за спалната соба, трпезарија, дневна соба,кујна, бар, тв.Можете да ја изберете бојата погоден за ТВ програми.Ви даде посветла и повеќе шарени гледање ТЕЛЕВИЗИЈА искуство.Украсете го вашиот простор, така што ќе имаат мирен простор и да се направи да се чувствуваат безбедно. 1. Отстрани прашина и да се обезбеди дека не постои прашина на задната страна на ТВ пред инсталација за да се избегне испаѓање. 2. Мал компонента ТВ обезбедува usb порт тековната не може да се постигне 2 A, кога LED лента е вметната во TV usb порт, понекогаш не се отвори или флеш, можете да го користите 5 V 2 A универзален usb полнач за да ја моќ led лента.Материјал : Пластични, Смола.PCB ширина : 10 mm.LED type : SMD 5050. Количина : 30 LED / m.Должина : 1m / 2м / 3 m / 4m / 5m (Опционално).Светла боја : RGB.Зрак агол : 120 степени.Напон : DC 5 V.Складирање температура : -40 до 80 степени целзиусови степени.Оперативен температура : -25~60 целзиусови степени.Материјал : Пластични, Resin PCB ширина : 10 mm LED тип : SMD 5050 Quantity : 30 LED / m Length : 1m / 2м / 3 m / 4m / 5m (Изборен)светла боја : RGBBeam агол : 120 degrees Voltage : DC 5 VStorage температура : -40 до 80 степени Celsius Operating температура : -25~60 целзиусови степени.

Клучни карактеристики

src=https:
//images-na.ssl-images-/images/G/01/x-locale/common/grey-pixel.gif class=a-spacing-mini a-lazy-loaded data-src=https

Им се допаѓа и на купувачите