.

.

VHF UHF Двојна Фреквенција Воки Токи Антена, SMA Женски Interphone Краток Антена за Baofeng УВ-5R 5RA 5RB 5RE УВ-Б5 Б8 УВ-82 за WOUXUN за Kenwood за Linton за PUXING

VHF UHF Двојна Фреквенција Воки Токи Антена, SMA Женски Interphone Краток Антена за Baofeng УВ-5R 5RA 5RB 5RE

мислење на клиентот:

DEN 1130.40
Достапност
Во достапна форма

Погоден за повеќето 136-174 Mhz и 400-520 Mhz SMA-машки interphone.Со двојна бенд фреквенција, примените сигнал е силна и се добие ефект е подобро.Сигналот е стабилен и може да се добие широк спектар на сигнали.Овој производ е направен од висок квалитет на АБС материјал, со добар квалитет и трајност.Инсталација метод е едноставен, мали и преносливо.Спецификации : Состојба : 100% Сосема Нов Материјал : ABS Фрекфенција : двојна фреквенција Фреквенција : 136-174 Mhz и 400-520 Mhz Стекнат : 2.15 d Bi (VHF) / 3.0 d Bi (UHF) Должина : околу. 12cm / 4.7 во VSWR :

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите