.

.

Воздухот Брзина Метар, Повеќенаменски Правец на ветер Метар Мерач за Едрење за Снимање за Риболов за Надвор

Воздухот Брзина Метар, Повеќенаменски Правец на ветер Метар Мерач за Едрење за Снимање за Риболов за Надвор

мислење на клиентот:

DEN 947.76
Достапност
Во достапна форма

Овој дигитален Anemometer е дизајниран да биде пренослив, нежен, компактен и лесен за носење.Висока точност, брзина на ветрот мерење, АБС материјал, издржлив и лесен за употреба.Оваа метри има на функциите на податоци држи, ниско ниво на батеријата индикатор, максималната, минималната, итн.Овој мерен инструмент со голем LCD екран и светлото, мулти‑единица комутирачки функции.Голем опсег на мерење, погоден за мерење во различни средини, како што е на отворено, риболов, Едрење и др.Функција : 1. Овој мерен инструмент со голем LCD екран и светлото, мулти‑единица комутирачки функции.2. Оваа метри има на функциите на податоци држи, ниско ниво на батеријата индикатор, максималната, минималната, итн.3. Голем опсег на мерење, погоден за мерење во различни средини, како што е на отворено, риболов, Едрење, etc4. Висока точност, брзина на ветрот мерење, АБС материјал, издржлив и лесен за употреба.5. Овој дигитален Anemometer е дизајниран да биде пренослив, нежен, компактен и лесен за носење.Како да го Користите : 1. Пред употреба, набљудување дали покажувачот на метар е насочена кон нулта точка.Ако постои некоја девијација, се приспособат на механички прилагодување завртка на метар малку да се направи на покажувачот се врати на нултата точка.2. Место на калибрација префрлете се во позиција off.3. Вметнете ја мерење род приклучокот во штекерот, место на мерење род вертикално нагоре, притиснете го копчето за завртка plug да се печат на сондата, место на "calibration прекинувач" во полн обем положба, полека прилагодете го "полн обем на вредноста" knob, така што на покажувачот на метар е во полна степен позиција.4. По горните чекори, нежно повлечете ја завртката plug да се изложуваат на мерење&nb.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите