.

.

DB Електрични AMO0059 Нови Превозникот Transicold Алтернатор За 300040919 300040960, Превозникот Transicold Приколка Единица Екстра Битие TM1000 TM900 TR100, Феникс Ултра XL Ultima 53 30-00409-16 30-00409-65

DB Електрични AMO0059 Нови Превозникот Transicold Алтернатор За 300040919 300040960, Превозникот Transicold

мислење на клиентот:

DEN 1775.76
Достапност
Во достапна форма

Спец : Одделение Тип : Алтернатор, Напон : 12, Ротација : CCW, Amperage : 65, Часовник : 6, Регулатор на : МО, Вентилатор Тип : EF.Го заменува ОЕМ Броеви : ARROWHEAD : AMO0059, ARROWHEAD (ОЕМ) : PL110-646, PLA1739 B, ПРЕВОЗНИКОТ TRANSICOLD : 30-00409-16, 30-00409-65, J & N : 400-16027, 400-16163, LEECE НЕВИЛ : A1739 B, ЛЕСТЕР : 8618-6, MOTOROLA : 8 MR2316 L, PRESTOLITE : 110-646. Компатибилен Со/Замена За : ПРЕВОЗНИКОТ TRANSICOLD : Екстра Битие TM1000, Битие TM900, Битие TR100, Феникс Ултра XL, Ultima 53. 1 година гаранција, те штити по купувањето.Ние сме убедени дека нашите производи ќе работат беспрекорно еднаш ќе се инсталира во вашето возило.Но, во редок случај тоа не се случи, ние ќе го замени тоа во секое време во рок од една година од својата цел.Ако имате проблем, ние ќе ги секој чекор да им помогне на вас, контактирајте со нас за замена. 100% Нови резервни Алтернатор ги задоволуваат ОЕМ спецификации за Превозникот Transicold. **Потврдете дел одговара пред купување**Спецификации : Модул Тип : Alternator Voltage : 12 Rotation : CCWAmperage : 65 Clock : 6 Regulator : IRFan Тип : EFReplaces ОЕМ Броеви : ARROWHEAD : AMO0059 ARROWHEAD (ОЕМ) : PL110-646, PLA1739 BCARRIER TRANSICOLD : 30-00409-16, 30-00409-65 J & N : 400-16027, 400-16163 LEECE НЕВИЛ : A1739 BLESTER : 8618-6 MOTOROLA : 8 MR2316 LPRESTOLITE : 110-646 Compatible Со/Замена За : ПРЕВОЗНИКОТ TRANSICOLD : Екстра Битие TM1000, Битие TM900, Битие TR100, Феникс Ултра XL, Ultima 53 DB Електрични е вашиот одат-на извор за квалитет на електричните делови за возила од секој облик и големина – од мотоцикли и atv настана за автомобили, камиони и чамци.Нашите инженери работи во тесно партнерство со водечките фабрики да се развие електрични компоненти кои се изврши и одговара на ОЕМ стандарди.Се наоѓа во Kingsport, Тенеси, луѓето на ДБ Електрични направи тоа нивната цел е да ја добиете вашата возило се врати на патот, поле, патека или вода.Тие се голема гордост во обезбедување на врвен квалитет на производи за кои ќе се задржи се движи напред.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите