.

.

QiaNgshuAikj 8Pcs Quilling Линија Хартија, 16 Шема DIY Ослободување Цртање Лоцирање Paper Quilling Алатка Занает Декорација на Собата

QiaNgshuAikj 8Pcs Quilling Линија Хартија, 16 Шема DIY Ослободување Цртање Лоцирање Paper Quilling Алатка Занает

мислење на клиентот:

DEN 2140.80
Достапност
Во достапна форма

[Функција] : Ова quilling линија хартија сет, совршено се комбинираат со лоцирање на координатите и цртање на хартија.Со овој quilling алатка, направи да имаат мазна искуство на quilling уметност дизајн. [Прецизното Позиционирање] : 45 степени, 60 степени на прецизното позиционирање, го направите вашиот занает хартија работи повеќе редовни и исклучителна. [16 Модели] : Двете страни од хартијата се слични, па така постојат 16 различни слики, ги задоволат вашите различни потреби. [Широка Примена] : Погоден за тркалање на хартија и да се направи обликот ви се допаѓа.Идеален за домашна декорација или добра алатка за да се направи прекрасен подарок за вашите пријатели. [Пакет] : 8pcs Quilling Цртање Шема, вкупно 16 Шема.Спецификации : Должина : appox.27cm/10.6 инчен, Ширина : appox.21cm/8.26 инчен Материјал : хартија Тип : на посебна хартија сет за quilling хартија Насоки : 1. Ослободување лист фиксни на цртежот подлога со користење на мушка игла. 2. Направи paper quilling додатоци спојување комбинација со бел лепак, ставете го на ослободување на состојба. 3. По лепак е целосно сува, свиткан лист, тогаш се успешно производство. 4. Стап производство на табла или било каде.Пакет се Вклучени : 1 х 8 компјутери /set цртање хартија 1 х Лоцирање на Хартија 1 х ослободување на состојба.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите