.

.

На Посејдон Племе-Plug & Play 18-24 во Аквариум LED Светло, Автоматско вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ НА Изгрејсонце & Заоѓање на Симулација, Програмабилни Режим, 7 Полна Боја на Спе

На Посејдон Племе-Plug & Play 18-24 во Аквариум LED Светло, Автоматско вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ НА Изгрејсонце

мислење на клиентот:

DEN 959.76
Достапност
Во достапна форма

Симулација на Изгрејсонце и Зајдисонце, Составен од 32 бели Led диоди, 6 сина Led диоди, и 4 црвени Led диоди.Дневното (широк спектар бела светлина) и месечината опција (изберете од 6 бои) ви овозможува да креирате ваши сопствени 24 часа светлина циклус : менување автоматско вклучување/исклучување на време, се прилагодува боите и осветленоста.Изгрејсонце & заоѓање на функција, поттикнува бавно, континуирано рампата-up од "надвор" да "на" над петнаесет минути период.Светол бел ден и nightlight промовираат здрав, жив раст на риби и водни растенија.Отпорен на вода Школка - се Карактеризира со IP68 водоотпорен одделение лесни алуминиумски легури школка што е издржлив, целосно dustproof и обезбедува силна отпорност на корозија.На структурирани алуминиумски профил оптимизира дисипација на топлина за подолг век на Led диоди.Нема потреба да се грижите за нота, или други случајно капки на вода.Имајте на ум дека моќ конектор не е водоотпорен, да се биде внимателен тоа не капка во вода.Прилагодлив за Монтажа Нозе - Прилагодливи метал заграда прави инсталација лесно да се вклопи во аквариум резервоари од различни големини (и rimless и врамени) од 12-55 инч.Лесно Plug & Play Способност - Лесен за подесување со стандардниот режим и едноставен DIY програмирање options (8 време фази, 10 светлината options (опции) и 8 фаза поставување пати), овој аквариум светлина е погоден за почетници и аквариум ентузијасти слично.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите