.

.

hygger Напредни широк Спектар LED Аквариум Светлина со 24/7 Осветлување Циклус 6 Бои 5 Интензитет Прилагодите Риба Резервоарот Светлина за 18-24 во Слатководни Засадени Рез

hygger Напредни широк Спектар LED Аквариум Светлина со 24/7 Осветлување Циклус 6 Бои 5 Интензитет Прилагодите

мислење на клиентот:

DEN 935.76
Достапност
Во достапна форма

【Премиум 5050 & RGB LED Светилки 】hygger 978 Аквариум led Светло карактеристики супер-светли 6500 K бели Led диоди поврзан со полн спектар на RGB Led диоди да емитираат светлина да го изнесам бои на вашите риби и растенија.Идеален за што се користи во риба-само резервоарот и засадени резервоарот. 【24/7 Светлина Циклус】Оваа 24/7 риба резервоарот светлина replicates природните услови за живеење, почнувајќи со топла портокалова светлина на изгрејсонце, за да светли широк спектар на светлина на пладне и ѕвездена сина светлина во последните 30 минути, стандардна светлина auto за во 6 часот и auto off at 22 : 50. 【Индивидуализира Осветлување Бои и Intensities】LED Аквариум Осветлување карактеристики 7 индивидуализира осветлување бои (полн спектар, црвена, сина, зелена, портокалова, виолетова и цијан) и 5 нивоа на intensities (10%, 25%, 50%, 75% и 100% ).Со користење на различни ефекти и бои може да се создаде спектакуларно атмосфера дека навистина се изложуваат на риба и создава прекрасен прилог на било соба. 【Лесно Програмирање】моделот е целосно да се контролира со користење на вклучите тајмерот.Лесно можете да изберете боја и светлина сакате да се прикаже со кликнување на вториот и thrid копчето, поставување осветлување време од 6 часа, 10 часа, или 12 часа по кликнување на првото копче.Кликнете на четвртото копче за да 24/7 режим. 【За 18-24 ВО Резервоарот】18" слатководни аквариум светлина содржи (56) 6500 K Бела, (11) 450-455nm Сина, (7) 620-625nm Црвена, (4) 520-525nm Зелена, (20) RGB ЛЕР. 1075 lumens. 6500 K.Овој систем е прилагодлив за монтажа нозе што може да се користи во аквариуми со ширини на возраст помеѓу 18 и 24 инчи.Првото копче 3 осветлување време на располагање( 6 часа, 10 часа, или 12 часа), можете да изберете една од овие осветлување време, на пример, 10 часа.Кога ќе го наместите светлото во 7 : 30 часот, ќе го исклучите во 5 : 30 часот.Вториот копчето 7 бои на располагање(широк спектар и 6 еден бои црвена, сина, зелена, виолетова, цијан, портокал).Трето копчето 9 ниво на интензитет опции ( 10%, 25%, 50%, 75%,100% , 75%, 50%, 25% и 10%).Четвртиот копчето притиснете на ова копче за да го изберете најблиската време дел.Даде 10 секунди, на индикатор светлото скокови за секој пат секција.Го оставиме тоа.Светлината се менува светлината на бојата и интензитетот автоматски mimicing ритамот на природата.Mode 1, DIY режим.Во овој режим, можете да го програмата осветлување боја, интензитет на осветлување и време.Откако ќе го спаси, следниот ден светлината автоматски ќе се сврти токму кога ќе се наместите светлото.Првото копче 3 осветлување време на располагање( 6 часа, 10 часа, или 12 часа), можете да изберете една од овие осветлување време, на пример, 10 часа.Кога ќе го наместите светлото во 7 : 30 часот, ќе го исклучите во 5 : 30 часот.Вториот копчето 7 бои на располагање(широк спектар и 6 еден бои црвена, сина, зелена, виолетова, цијан, портокал)Трето копчето 9 ниво на интензитет опции ( 10%, 25%, 50%, 75%,100% , 75%, 50%, 25% и 10%).Напомена : . 1. Треба да се reprogram светлина ако на електричната енергија. 2. Долго притиснете вториот копче за рачно да го вклучите исклучување на светлина, ако е потребно. 3. Секогаш држи го вклучите тајмерот во сува состојба. 4. Не се стави на подводни светлина.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите