.

.

Gua Ша Лицето Алатка, Зелена Aventurine Природни Жад Камен Guasha Одбор за СПА Акупунктура Терапија Активира Точка Третман, Gua Ша Стружење Масажа Алатка (Зелен)

Gua Ша Лицето Алатка, Зелена Aventurine Природни Жад Камен Guasha Одбор за СПА Акупунктура Терапија Активира

мислење на клиентот:

DEN 239.76
Достапност
Во достапна форма

Магија Магија на Исток : Gua ша алатка е дизајнирана за да се подобри општата благосостојба на телото, подобрување на микроциркулацијата на лицето крвните садови, го зголемуваат протокот на крв, лимфни и телесни течности.Направи помалку стрес, повеќе концентрирани, погледнете згреши, се чувствувате полни со енергија и здрави.Природен Материјал : Gua ша стружење масажа алатка направени од 100% природни pemium жад камен, кој е корисен минерали на кожата убавина и телото здравје.Долготрајни, супер лесно да се грижи, статични слободни.Целото Тело се Грижат : Jade Gua ша може да функционира одлично на вратот, лицето, грбот рака, зглобовите, рамената и нозете.Ви нудиме најпознатите целосна масажа на терапија.Срце Облик : Прибл 3.2 инчи долго, 2.2 инчен широк, преносни и корисна.Ултра мазна на допир чувство дека никогаш не му наштети на вашата кожа.Совршен Подарок : Исклучителна подароци кутија за пакување.Jade gua ша алатка е најдобар подарок за Божиќ, Роденден, денот на Мајката, денот на Вљубените, ден на Трудот.Даде подарок што е многу практично, но исто така не заборава!.Секој сака да остане млад.Како што знаеме дека ние не можеме да ги промениме нашите возраст.Јас мора да се воведе Магија магија на истокGua Ша.Тоа е 2000 години старата Кинеска техника.Gua Ша алатка направени од 100% Природни jade.Долготрајни, супер лесно да се грижи, статични слободни.Соработува со производи за нега на кожата да го користите дејството е excellent This guasha jade може да функционира одлично на вратот, лицето, грбот рака, зглобовите, рамената и нозете која ви дава најмногу целосна масажа на терапија.Особено голема за фацијална масажа : Подобрување на циркулацијата на крвта на лицето, промовирање на метаболизмот, има добар ефект на едем, испуштање на токсините, да се смири брчки, ја прават кожата заличи glare It може да биде : 1. Ублажува мускулите tension2. Ја подобрува еластичноста на кожата стега и тонирање на skin3. Намалување на подпухналост, брчки и фини lines4. Го намалува подпухналост, око торби и темни кругови околу очите, го елиминира toxin израстоци под skin5. Промовира циркулацијата на крвта на лицето за природен здрав сјај 6. Помага да навлезат козметички производи како се соочуваат со креми и серуми подлабоко во кожата за подобро absorption Hope секоја убавина девојка може да останете млади засекогаш.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите