.

.

Moxibustion Електрични Средовечни Стари Лица Guard Грлото На Moxa Вест Обичен Пелин Mugwort

Moxibustion Електрични Средовечни Стари Лица Guard Грлото На Moxa Вест Обичен Пелин Mugwort

мислење на клиентот:

DEN 1751.52
Достапност
Во достапна форма

Материјал : Flannelette?Напон?12 V/220 V.Применливи сценарио : здравствена заштита масажа.Mugwort е мека, памук-како член добиени со постојано сушење pestle, тепање, smashing, и вовлекува од нечистотии и прашина од листовите.Moxa е суровина за правење moxa стапови и главниот материјал се користи во moxibustion.Интелигентните електрични апарати, четири-брзина контрола на температурата, едноставна операција, лесно за стари лица да се користи.Тоа не само што може да се загрее на рамениците и necks, но исто така и топло палатата, половината и коленото влошки, итн.Целото семејство може да го користат.Применливи сценарио : здравствена заштита масажа Модел : возрасни вест Здравствени производи за нега на име на производ : Пи сомот вест Материјал : Flannelette Тип на moxibustion апарати : топло moxibustion апарат.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите