.

.

Uouteo 166K Airbrush Комплет Двојна Акција Airbrush Предизвика Спреј Пиштол со 0,3 mm Игли & Воздух Црева+Airbrush Брзо Ослободување Исклучите со 5 Машки Фитинг, 1/8 BSP Машки и Женски Спој

Uouteo 166K Airbrush Комплет Двојна Акција Airbrush Предизвика Спреј Пиштол со 0,3 mm Игли & Воздух Црева+Airbrush

мислење на клиентот:

DEN 1382.40
Достапност
Во достапна форма

Двојна Акција Airbrush комплет,спреј пиштол им овозможува на корисниците да се утврди количеството на воздух и да се наслика ослободен со едноставно прсти' потези.Лесен за употреба и контрола.Со 0,3 mm Игла внатре; Првенство Капацитет : 7cc 1.8 m воздух црева; Работен Притисок : 15-50psi;Потребата да се работи со воздушниот компресор дека не е вклучена.Примена : : SP166 TH airbrush поставите има различни употреби.Погоден за уметничко сликарство, Модел сликарство (автомобил, велосипед, итн.),Привремени тетоважи, нокти,шминка,Торта декорирање.Airbrush Брз Исклучите Спојка со 5 1/8" Машки фитинг и едно 1/8" женски монтирање.Лесно да се промени airbrushes брзо со Брз поврзете кога користите повеќе airbrushes со еден снабдување воздух црева.Погоден за шминка, моделот, бојата (автомобил, велосипед, велосипед и сл.),Привремени тетоважи, нокти,шминка,Торта декорирање, ноктите дизајн и многу повеќе.Карактеристики : Двоен-акција Предизвика Воздух-боја Контрола.Лесно да се справи.Двојна акција предизвика дизајн ви овозможува да го одредите количество на воздух и течност објавени.Обезбедува супер atomization & неверојатна контрола.Производ параметри Млазницата Кол: 0.3 mm Стандардна Млазницата Кол. : 0.3 mm Првенство Капацитет : 7cc & 10cc Работен Притисок : 15-50psi N.W./G. W. : 222g/434g Активирањето на Воздух-боја Контрола Пиштол тип airbrush Пакетот Вклучува : 1 x Airbrush 1 x 1.8 m airbrush hose1 x Млазницата Клуч 1 x Заеднички 1 x 7 CC Првенство Капацитет 1 x 10 CC Првенство Капацитет 1 x Настава Љубезно Забелешка : ве Молиме да примите airbrush по debugging за најдобар државата, а потоа користете чиста вода тест, atomization е нормална, може да ги користите.Ве молиме да го користите стабилност, ако се намали на земјата, може да влијае на употребата на сила, или штета.По употреба, ве молиме да се исчисти airbrush, избегне затнување, effect the next time кој нормално го користите.Со цел да се заштити објектот добро, професионално лице за да го промените игла и млазницата ќе се препорача.За да се продолжи вашиот airbrush пиштол е животен век, ве молиме да се чисти вашиот пиштол во соодветен начин.Тоа ќе биде подобро да се чисти со вода потенки како Алкохол по вода боја.маслени бои треба да се чистат со масло потенки како етил ацетат.1/8" Airbrush Брзо Ослободување Спојка Disconnect.Лесен за употреба, едноставно поврзете и двете крајот помеѓу Airbrush и Воздух Црева.Обезбедува лесен метод за менување на airbrushes без потреба за ослободување на воздушниот притисок или unscrewing секој airbrush.Брзо ослободување акција ви овозможува брзо да се промени airbrushes кога користите повеќе airbrushes со еден снабдување воздух црева.Месеци вметнати помеѓу Airbrush и Воздух црева. 1/8" Машко на еден крај и 1/8" Женски монтирање на другиот крај.Оваа спојка може да вртливата,која може да помогне да ел.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите