.

.

Контрола на пристап на Тастатурата Водоотпорен СМАРТ Картичка Лозинка за Влез Уред за Безбедност на Вратата Контрола на Пристап Систем supprot 2000 Корисници за Куќа Га

Контрола на пристап на Тастатурата Водоотпорен СМАРТ Картичка Лозинка за Влез Уред за Безбедност на Вратата

мислење на клиентот:

DEN 959.76
Достапност
Во достапна форма

3 РАБОТНИ МОДОВИ : Шифра, лична Карта, Закон + картичка за ИДЕНТИФИКАЦИЈА, и тоа може да прочитате ID/ID&HID /IC картички и чување на 2000 корисници.Висок Квалитет : пристап за контрола на тастатура има здрав цинк легура electroplated анти-деструктивни случај, која е отпорна на експлозија и љубопитните, и е издржлив.IP67 Водоотпорен дизајн за надворешна употреба.НЕЗАВИСНА ЛОЗИНКА : Корисниците не треба да се грижите за заборавајќи да се добие клучот или губење на клучот.Можете да ја отворите вратата со лозинка дека нема ништо да се направи со картичка, или можете да ги промените лозинка.Можете да креирате и бришете кодови за пристап за доверливи пријатели и семејството.Ако губење на картичката, можете да ја користите тастатурата за да избришете картичка, која целосно ја елиминира безбедносни ризици.БЕЗБЕДЕН И СИГУРЕН : тастатура осветлување го прави лесен за корисниците да се најде и внесете ја лозинката за правилно дури и во текот на ноќта.И вграден во high-end микропроцесори, силни анти-мешање способност.Со анти-кражба аларм излез за надворешни аларм опрема.ШИРОКО се КОРИСТИ : Wiegand/RFID Тастатурата е многу погодна за гаражи, сигурносни врати, домови, канцеларии, болници, станбена површина и на други јавни места.Овој производ е мулти-функционални водоотпорен Контрола на пристап интегрирана машина со мулти-формат Wiegand излез и влез.Тоа може да прочитате ID/ID&HID /IC картички и чување на 2000 корисници.PIN-от е 4-6 цифри.Тој е опремен со администратор картичка, што може да додадете избришете корисници побрзо и има анти-стрес, анти-подморница назад функција, интелигентни тастатура светла и други функции.Широко се користи во дом, канцеларија, станбена површина и на други јавни места.Спецификација : Боја : Silver Work Напон : DC 12 V Статична Струја : 30m AReading Опсег : 2-5cm Capacity : 2000 users Ambient Температура : -25-60 Ambient Влажност : 10%-90%Електрична енергија заклучување излез : 3 AAlarm излез : 20 AOpen време : 0-99 секунди (прилагодливи)Точка Големина на : 11 * 7.5 * 2.2 cm/4.33 * 2.95 * 0.86 инчен Пакет Тежина : 522g/18.41 oz Package Листа : 1 *Метал водоотпорен пристап controller2 *Пристап Контролер Cards1 *Поставување на Инсталација Accessories1 * Прирачник за Корисникот.

Клучни карактеристики

Color:
Silver
Work Voltage:
DC 12V
Static Current:
30mA
Reading Range:
2-5cm
Capacity:
2000 users
Ambient Temperature:
-25-60
Ambient Humidity:
10%-90%
Electricity lock output:
3A
Alarm output:
20A
Open time:
0-99 seconds (adjustable)
Item Size:
11 * 7.5 * 2.2cm/4.33 * 2.95 * 0.86inch
Package Weight:
522g/18.41oz
Package List:
1 *Metal waterproof access controller :
2 *Access Controller Cards :
1 *Set of Installation Accessories :
1 * User Manual :

Им се допаѓа и на купувачите