.

.

MW Значи И RSD-300C-24 24V 11.3 Е Затворен Единствен Излез DC-DC Конвертор

MW Значи И RSD-300C-24 24V 11.3 Е Затворен Единствен Излез DC-DC Конвертор

мислење на клиентот:

DEN 3812.64
Достапност
Во достапна форма

Согласност да се EN50155 и EN45545-2 железничката стандард. 4000 VDC I/O изолација.Вграден-во постојан струја ограничување коло.Сите користење на 105℃ долг живот electrolytic кондензатори. 3 години гаранција.Features Compliance да EN50155 и EN45545-2 железничката standard2 : 1 широк влезниот range4000 VDC I/O isolation Protections : Краток спој / Преоптоварување / Над напон / Текст обратна поларитетот / Текот на темп.(RSD-150/200/300)за Ладење од страна на слободен воздух convection Built-во постојана тековната ограничување circuit1 U ниска profile All користење 105℃ долг живот electrolytic capacitors Half encapsulated100% полно оптоварување горат-во test3 години гаранција.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите