.

.

Celestron Автомобил Батеријата Адаптер за Сите Nexstar Телескопи & 18778 AC Адаптер (Црна)

Celestron Автомобил Батеријата Адаптер за Сите Nexstar Телескопи & 18778 AC Адаптер (Црна)

мислење на клиентот:

DEN 1233.12
Достапност
Во достапна форма

За користење со CGE, КЗК, Напредни GT и Nex Star Серија телескопи.Моќта на вашиот Celestron компјутеризирана телескоп од било AC штекерот. 2 amp AC Адаптер.Погоден за внатрешна или надворешна места.Моќта на вашиот Celestron компјутеризирана телескоп од било AC штекерот ^2.5 amp AC Адаптер ^Погодна за внатрешна или надворешна места.Celestron Автомобил Батеријата Адаптер за Сите Nexstar Telescopes The хоби на аматерски астрономија често зема набљудувач подалеку од извори на НАИЗМЕНИЧНА струја.По сите, ние секогаш сме во потрага на најтемните небо е можно, и дека многу често значи да се случува надвор од мрежа.Највообичаен начин на власт вашиот телескоп во овие ситуации е да се користи преносни 12 V батерија пак, како Celestron Power Tank, или за употреба на енергија од вашиот автомобил батеријата преку запалка приклучок.На Celestron Автомобил Батеријата Адаптер е додаток потребен за поврзување на било Celestron компјутеризирана телескоп да DC напојување или автомобил батеријата.Приклучете го круг пост во 12 V влез џек на дискот база на вашиот телескоп*, и вметнете ја моќ конектор во запалка приклучок за штекер во вашиот автомобил или на вашиот напојување.Кабелот е 25 метри, кои ви даваат многу на дофат помеѓу вашиот телескоп и 12 V извор на енергија.Барел конектор може да биде тужена и со било телескоп кој го користи receptacle со надворешен дијаметар од 5.5 мм и внатрешен дијаметар на 2.1 мм и "совет позитивен" поларитетот. *За користење со следниве телескопи : Nex Star SLT Серија Nex Star GT Серија CGEM Серија КЗК Серија КЗК Делукс Серија Напредни-апарат vx Series Celestron 18778 AC Адаптер (Црна)Уживајте во вашиот телескоп без батерии со овој AC адаптер!Кога го користите вашиот телескоп дома или во близина на било ѕиден штекер, можете да уживате часа непрекинато набљудување.Водење на вашата телескоп исклучување на AC струја е во кавга-бесплатно и многу посигурен од другите методи, особено во кул температури, кога батерии може да ја изгуби брзо полнење.Оваа 2 amp AC Адаптер е компатибилна со следниве Celestron компјутеризирана телескопи : LCM Серија Nex Star SLT Серија Nex Star SE Серија Sky Prodigy Серија Напредни Серија Напредни-апарат vx Серија КЗК Серија КЗК Делукс HD Серија* *КОМИСИЈАТА Делукс HD Серија—Овој адаптер е доволна за повеќето визуелно набљудување со избалансиран телескоп.Сепак, за astroimaging користење на дополнителна опрема, на 5 amp адаптер (производ #18780) се препорачува.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите