.

.

48V 6A RXV Голф Количка Батерија Полнач за Ez-Оди EZgo TXT со RXV Plug 3 Prong LED Дисплеј

48V 6A RXV Голф Количка Батерија Полнач за Ez-Оди EZgo TXT со RXV Plug 3 Prong LED Дисплеј

мислење на клиентот:

DEN 2118.72
Достапност
Во достапна форма

Влезен Напон : 100-120 V AC, Излезен Напон : DC 48 V 6 A.Батерија Полнач LED Дисплеј за Голф Количка E-Z-ОДИ RXV / TXT.Универзален Дизајн за Голф Количка Catteries кои користат RXV Стил Конектори.Во текот на ноќта Полнење е Обично 4-6 Часа во Зависност од Вашите Батерии Состојба.Карактеристики на Trickle Полнење на Владата која е подобро за вашите батерии.Ова ќе ја зголеми батерии долговечност како и ефикасноста.Trickle Полнење на Владата исто така го спречува текот на полнењето. 48 V 6 A RXV Голф Количка Батерија Полнач за Ez-Оди EZgo TXT со RXV Plug 3 Prong LED Дисплеј Нови и НЕ ОЕМ Замена Голф Количка Полначот Ова е Автоматски Полнач со Trickle Режим, со цел да не overcharge вашите батерии и чувајте ги работи посилно за подолго Ова е 6 A Апарат и е наменета за текот на ноќта полни време на Полнење е обично помеѓу 4-6 Часа Ова е одличен полнач што не ќе се скрши на банката и дека ќе ја добиете вашата кошничка и работи повторно, така што тоа може да поминуваат повеќе време на теренот за голф отколку во гаража Ова Ќе Работи Со Сите ГОЛФ КОЛИ Кои Имаат 48 VOLT СИСТЕМ, како И RXV Конектор Приклучок (односно : Јамаха, Клуб Автомобили, Ѕвезда, Тејлор Dunn, Ez-Go) Ќе треба да го потврдат на приклучок пред да го купат Карактеристики AC Влез : Стандард 110-120 VAC, 60 Херц (Hz) на текст DC Напон : 48 volts (Полнење излез : 58.8 V) ЕДНОНАСОЧНА Наполнете го Оценувате : 6 amp Компатибилен батерија : 48 V 48 Ah или помалку, тогаш 48 Ah Држачи за Приклучок : RXV Plug Надополнување на Времето : 4-6 Часа Пакет Содржина : 1 x 48 V/6 A Голф Количка Батерија Полнач Со RXV Приклучокот за Кабелот 1 x НИ Приклучокот за Напојување Кабел Забелешка : ве Молиме имајте во предвид дека нашата полнач е погоден за голф количка со капацитетот на батеријата подолу 48 AH.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите